Hokej. Koronawirus na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Damian Kapica zakażony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Damian Kapica
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Damian Kapica
zdjęcie autora artykułu

Damian Kapica po powrocie do swojego austriackiego klubu miał obowiązek przejścia badania na obecność koronawirusa. Test dał wynik pozytywny. Wcześniej hokeista przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Kadra polskich hokeistów przez kilka dni trenowała w Warszawie, gdzie odbyło się zgrupowanie reprezentacji. Jednym z powołanych był Damian Kapica. Polski hokeista po zakończeniu obozu udał się do Austrii, gdzie ma kontynuować swoją karierę. Kapica musiał przejść badanie na obecność koronawirusa. Wynik był pozytywny, co oznacza, że hokeista musi przejść obowiązkową kwarantannę.

- Kapica badania robił po zgrupowaniu kadry, wcześniej nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Będziemy mądrzejsi, jak w poniedziałek dostaniemy wytyczne z sanepidu i będziemy reagować. Damian badał się już po kadrze, ze względu na wyjazd od klubu zagranicznego, z którego miał taki wymóg - powiedziała portalowi hokej.net Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL.

Polski Związek Hokeja na Lodzie czeka na wytyczne z sanepidu dotyczące tego, czy pozostali kadrowicze będą musieli przejść badania. Na zgrupowanie kadry do lat 20 nie pojedzie Oliwer Kasperek, który brał także udział w obozie seniorskiej reprezentacji.

Kapica ostatnie sezony w PHL spędził w Comarch Cracovii Kraków. 28-latek jest wychowankiem Podhala Nowy Targ. To jeden z liderów hokejowej reprezentacji Polski.

Czytaj także: Skoki narciarskie. Letnie GP bez triumfatora, co z konkursami w Wiśle? "Pojawiają się niepokojące informacje" Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix bez zwycięzcy klasyfikacji generalnej!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Źródło artykułu: