Hokejowe Mistrzostwa Świata III Dywizji: Turcja - RPA 1:7

Reprezentacja Republiki Południowej Afryki pokonała Turcję 7:1 w meczu Mistrzostw Świata III Dywizji i po dwóch meczach, obok Korei Północnej pozostaje niepokonana w turnieju rozgrywanym w Luksemburgu.

Michał Gałęzewski

Początek meczu nie zapowiadał takiego pogromu. Po pierwszej tercji i bramce Garetha Millera zawodnicy z Afryki prowadzili tylko 1:0, a w 23. minucie wyrównał Mustafa Yapicilar. Później jednak do głosu doszli zawodnicy z Afryki. Szczególnie dobra dla nich była ostatnia tercja,w której wygrali 5:0 zapewniając sobie tym samym zwycięstwo. W czwartek RPA zagra z Luksemburgiem, natomiast Turcja podejmie najsłabszą jak dotychczas Mongolię.

Turcja - Republika Południowej Afryki 1:7 (0:1, 1:1, 0:5)
0:1 - Gareth Miller (Jared Joyce, Nicholas Graf) 14'
1:1 - Mustafa Yapicilar (Yavuz Karakoc) 23'
1:2 - Jack Valadas (Phillip Woolf) 25'
1:3 - Michael Fraquet (Nicholas Graf, Marc Giot) PP
1:4 - Nicholas Graf 53' SH
1:5 - Andre Marais 54' SH
1:6 - Jack Valadas (Michael Fraquet) 55' PP
1:7 - Andre Marais (Gareth Miller, Michael Fraquet) 60'

Turcja: Ozbaydogan (Ucele) - Hamarat, Karakoc, Yapicilar, Cetinkaya, Coskun - Yavuzarslan, Eroglu, Ince, Ozmen, Akyildiz - Citak, Guclu, Baykan, Solak, Ozturk - Karabolut, Tasboga.

RPA: A. Bock (G. Bock) - Valadas, Marsh, Habib, Lyon, Woolf - Giot, Fraquet, Marais, Watson, Birrell - Edge, Joyce, Esterhuizen, Miller, Graf.