Zbyt późna pogoń gospodarzy

Mimo znakomitej końcówki spotkania reprezentantom Luksemburga nie udało się doprowadzić do wyrównania w meczu hokejowych Mistrzostw Świata III Dywizji i gospodarze przegrali różnicą jednej bramki już drugi raz z rzędu.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zawodników z Luksemburga. Po karze dla Kierena Edge przewagę wykorzystał Thierry Holtzem i zawodnicy z europejskiego księstwa wyszli na prowadzenie. Gospodarze mistrzostw nie cieszyli się jednak prowadzeniem zbyt długo, gdyż już 2 minuty później po bramce Georga Lyona był remis, który utrzymał się do końca tercji.

Początek drugiej części meczu, to znów bramka dla Luksemburga, a strzelcem był tym razem Patrick Schon. Później jednak do głosu doszli hokeiści z Afryki, którzy strzelili aż trzy bramki wyprowadzając tym samym swoją reprezentację na prowadzenie 4:2.

W trzeciej minucie ostatniej tercji po bramce Ryana Marsha zawodnicy Południowej Afryki prowadzili już 5:2 i wszystko wskazywało na to, że nic ciekawego się już w tym spotkaniu nie zdarzy. W 50. minucie bramkę kontaktową zdobył jednak dla Luksemburga Yves Dessouroux. Na minute przed końcem spotkania trener Luksemburga, Hakan Gronlund zdjął bramkarza. Przyniosło to skutek i na 25 sekund przed końcem Benny Welter zdobył czwartą bramkę. To było jednak za mało i ostatecznie zwyciężyli hokeiści z Afryki.

Luksemburg - RPA 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)
1:0 - Thierry Holtzem (Serge Milano) 4' PP
1:1 - George Lyon (Jack Valadas) 7' PP
2:1 - Patrick Schon (Steven Minden, Rafael Springer) 27'
2:2 - Phillip Woolf (Jack Valadas, Ryan Marsh) 28'
2:3 - Andre Marais (Jared Joyce, David Watson) 32'
2:4 - C Esterhuizen 35'
2:5 - Ryan Marsh (Jared Joyce) 42'