Pittsburg Penguins pokonali New York Rangers

Po przerwanej passie ośmiu zwycięstw z rzędu hokeiści Pingwinów z Pittsburgha pokonali u siebie na lodowisku Mellon Arena zespół New York Rangers 4:1. Bohaterem gospodarzy został Evgeni Malkin, który zaliczył 3 trafienia.

Patryk Kurkowski

Na lodowisku Mellon Arena gospodarze - Pittsburg Penguins dość łatwo rozprawili się z ekipą New York Rangers. Wszystko to za sprawą znakomitego golkipera Pingwinów - Ty Conklina, który obronił tej nocy aż 43 strzały. Co ciekawe 31-letni Amerykanin nie jest podstawowym bramkarzem drużyny prowadzonej przez Michel'a Therrien'a. Początek meczu był bardzo udany dla gospodarzy, którzy w tym sezonie mierzą bardzo wysoko. Już w 3 minucie 31 sekundzie spotkania Szweda - Henrika Lundqvista celnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał Evgeni Malkin, któremu wcześniej podawał Sidney Crosby. Niespełna 3 minuty później Evgeni Malkin po raz drugi pokonał Lundqvista i Pingwiny prowadziły już 2:0. W kolejnych minutach meczu ekipa Pittsburghu kontrolowała przebieg wydarzeń na tafli. Goście starali się odrobić straty oddając co chwilę strzały, ale kapitalnie spisywał się Conklin. W 17 minucie pojedynku na 3:0 dla gospodarzy podwyższył Sergei Gonchar.

W drugiej odsłonie oba zespoły grały bardzo dobrze w defensywie przez co w tej partii nie padł żaden gol. W 50 minucie Ty Conklin skapitulował po raz pierwszy i ostatni w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Jaromir Jagr. Wynik spotkania celnym strzałem niemal z połowy boiska na pustą bramkę ustalił Evgeni Malkin, dla którego było to już 23 trafienie w tym sezonie. 21-letni środkowy Pingwinów jest obecnie najskuteczniejszym hokeistą w swojej ekipie.

Podopieczni Tom'yego Renney'a odnieśli 25. porażkę w tegorocznych rozgrywkach. Natomiast drużyna Pittsburgha zaliczyła 26. zwycięstwo i tym samym zrównała się ilością punktów z prowadzącą w dywizji ekipą New Jersey Devils, która rozegrała o jedno spotkanie mniej.

Los Angeles 17 27 2 132 155 36

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.