Mistrzostwa świata Dywizji 1A: Mistrzostwa Świata Dywizji 1A
Litwa
15:39

Na dziś to wszystko. Dziękujemy za uwagę.

15:39

Początek meczu z Wielką Brytanią jutro o godzinie 17:00. Relacja live w WP SportoweFakty.

15:38

Koniec meczu. Wszystko idzie zgodnie z planem. Polacy na inaugurację wygrywają 7:0 z Litwą. Brawo!

15:37

60 minuta. Okazja Litwy, ale skończyło się na strachu.

1
15:36

59 minuta. Spokojnie przebiega trzecia tercja. 7:2 w celnych strzałach dla Polski.

15:33

W całym spotkaniu Litwini musieli sobie radzić 12 minut w osłabieniu. Z kolei Polacy o 8 krócej.

15:32

57 minuta. Świetna okazja Polaków, ale górą bramkarz Litwy.

15:27

53 minuta. Litwini starają się wychodzić wyżej, Polacy nie forsują tempa.

15:24

Polska prowadzi już 7:0 z Litwą.

4
4
1
15:24

49 minuta. Wykorzystujemy grę w przewadze. Najpierw strzał na bramkę oddaje Wałęga, a kilkadziesiąt sekund później do siatki trafia Krystian Dziubiński.

1
1
15:21

48 minuta. Ilja Cetvertak (Litwa) przekroczył przepisy i musi usiąść na ławce kar. Rywale przez następne dwie minuty będą musieli radzić sobie w osłabieniu.

15:19

Na tablicy wyników wciąż 6:0 dla Biało-Czerwonych.

15:19

47 minuta. Polacy kontrolują przebieg spotkania, ale i Litwini starają się o honorowe trafienie. W trzeciej tercji Biało-Czerwoni oddali 4 strzały, z kolei rywale 2.

15:16

W następnym meczu Polaków czeka znacznie trudniejsze wyzwanie. Na drodze Biało-Czerwonych stanie Wielka Brytania, główny faworyt do zwycięstwa w całym turnieju, a także jego gospodarz.

15:15

43 minuta. Litwini w komplecie. Kostas Gusevas wraca na lodowisko po dwuminutowym wykluczeniu.

15:12

Zaczynamy ostatnie dwadzieścia minut meczu.

14:53

40 minuta. Patryk Wronka się nie zatrzymuje. Hat-trick Polaka. Biało-Czerwoni kontynuują egzekucję.

4
1
1
14:51

39 minuta. Egidijus Binkulis (Litwa) otrzymuje dwie minuty kary za zahaczanie kijem przeciwnika.

14:50

38 minuta. Świetny mecz Patryka Wronki. To już jego druga bramka w tym spotkaniu.

4
1
14:46

36 minuta. Biało-Czerwoni wciąż kontrolują grę i pewnie prowadzą (4:0).

2
1
1
14:45

36 minuta. Eimantas Noreika zostaje wykluczony na dwie minuty za uderzanie kijem reprezentanta Polski.

2
1
14:38

32 minuta. Dominik Paś podciął zawodnika rywali, za co został ukarany dwuminutowym wykluczeniem.

2
2
3
14:37

31 minuta. Polacy wchodzą na coraz wyższe obroty. Dwie szanse Biało-Czerwonych. Bartosz Fraszko nie zdołał jednak w jednym i drugim przypadku pokonać bramkarza Litwy.

14:48

28 minuta. Świetna akcja Polaków. Grzegorz Pasiut dogrywa do Patryka Wronki, a ten zdobywa czwartą bramkę dla Polaków.

9
1
14:32

24 minuta. Spokojny początek drugiej tercji. Polacy w natarciu, ale na razie nie przekłada się to na gole.

14:04

Pierwsza tercja dobiega końca. Polska prowadzi 3:0.

17
7
1
1
14:00

18 minuta. Kara dla Polski. Arkadiusz Kostek w nieprzepisowy sposób zatrzymywał rywala.

1
13:58

16 minuta. Okazja dla Litwy, jednak Grinius strzela niecelnie.

2
1
13:54

13 minuta. Polacy po raz drugi w przewadze. Emilijus Krakauskas otrzymał dwie minuty kary za podcięcie.

13:51

13 minuta. Nieco spokojniejszy moment spotkania. Litwini rzadko opuszczają swoją połowę.

3
2
13:47

9 minuta. Kapitalna akcja Alana Łyszczarczyka. Polak był bliski zdobycia kolejnej bramki po świetnym rajdzie.

6
2
13:45

Przerwa na oczyszczenie lodu, a przed nią kolejna okazja dla naszej reprezentacji. Litwini mają ogromne kłopoty.

13:44

8 minuta meczu. Biało-Czerwoni są bezlitośni i wykorzystują grę w przewadze. Krystian Dziubiński trafia do siatki Litwinów z bliskiej odległości.

6
2
1
13:43

Paulius Gintautas otrzymał dwie minuty kary za podcięcie.

8
2
1
13:41

6 minuta. Kolejna okazja dla naszych reprezentantów. Tym razem jednak lepszy okazał się bramkarz rywali.

8
1
2
1
13:37

Niespełna 4 minuty za nami. Polska prowadzi 2:0.

11
1
13:37

Biało-Czerwoni nie spoczywają na laurach. Maciej Kruczek dopada do krążka i jest już 2:0. To jego druga bramka w reprezentacji Polski.

15:22

Ależ początek Polaków! Minęły 2 minuty i trzy sekundy, a nasi reprezentanci już wychodzą na prowadzenie. Autorem bramki Paweł Zygmunt.