Na tym pytaniu poległ. Wiele osób nie dałoby rady

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / milionerzytvn / Na zdjęciu: Przemysław Rusin i pytanie o igrzyska olimpijskie
Facebook / milionerzytvn / Na zdjęciu: Przemysław Rusin i pytanie o igrzyska olimpijskie
zdjęcie autora artykułu

Wiedza o sporcie może okazać się przydatna w jednym z najpopularniejszych polskich teleturniejów. Pytanie za 10 tysięcy złotych dotyczyło igrzysk olimpijskich. Gracz skorzystał z ułatwienia, ale niestety dokonał złego wyboru.

W tym artykule dowiesz się o:

We wrześniu br. w "Milionerach" padła główna nagroda. Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych, odpowiadając na jednym z wcześniejszych etapów na pytanie na temat żużla (więcej TUTAJ>>).

Tematyka sportowa często pojawia się w programie TVN, a wiedza na temat wydarzeń ze świata sportu bywa przydatna. Przekonał się o tym (w odcinku nr 579) Przemysław Rusin z Krakowa.

"Które z państw najwięcej razy było gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich?" - tak brzmiało pytanie za 10 tys. złotych. Gracz miał do wyboru cztery opcje: Norwegia, Stany Zjednoczone, Japonia oraz Kanada.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: plaża na Florydzie, a tam Polka. Zachwytom nie ma końca

- Nie jest to dla mnie proste pytanie. Co tu dużo kryć, każde z tych państw jest kojarzone ze sportami zimowymi. Muszę zacząć myśleć nad miastami - analizował Rusin.

Później poprosił o koło ratunkowe (50:50). Gdy pozostały już tylko dwie opcje - Stany Zjednoczone i Japonia - szybko podjął decyzję. - Nie przedłużając, zaznaczmy C (Japonię - przyp. red.). Ostatecznie - powiedział gracz.

- Japonia: dwa razy. Stany Zjednoczone: cztery razy - odparł Hubert Urbański, oznajmiając uczestnikowi, że dokonał złego wyboru.

W Japonii zimowe igrzyska olimpijskie organizowano w Sapporo (1972) i w Nagano (1998). W Stanach Zjednoczonych w Lake Placid (1932 i 1980), w Squaw Valley (1960) oraz w Salt Lake City (2002).

Uczestnik "Milionerów" zakończył więc grę bogatszy o pierwszą sumę gwarantowaną - 1000 zł.

Czytaj także: Poległ w "Milionerach" na pytaniu za 250 tys. zł. Chodziło o Mikę Kojonkoskiego

Źródło artykułu: