Zakaz dla sportowców z Ukrainy. Ministrowie zadecydowali

Ministerstwo Młodzieży i Sportu w Ukrainie podjęło stanowczą decyzję w sprawie Rosji i Białorusi. Zarządzenie opublikowane przez deputowanego Beleniuka zakazuje występów w zawodach, w których udział biorą reprezentanci tych dwóch nacji.


Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Zhan Beleniuk Getty Images / Oleksii Samsonov/Global Images Ukraine / Na zdjęciu: Zhan Beleniuk.
W ostatnich tygodniach ponownie stało się bardzo głośno o wszelkich zakazach, jakie wprowadzono na agresorów z Rosji i Białorusi. Wszystko w wyniku zalecenia wydanego przez MKOl.

Z niego wynika, że pod pewnymi, rygorystycznymi warunkami MKOl zaleca, aby sportowcy z Rosji i Białorusi mogli startować w międzynarodowych zawodach. Wszystko miałoby się odbywać bez hymnu i z neutralną flagą.

Ukraińskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu postawiło sprawę bardzo jasno. Były mistrz olimpijski, a obecnie deputowany Zhan Beleniuk opublikował oficjalną treść zarządzenia wydanego przez ministrów.

Z niego jasno wynika, że ukraińscy sportowcy mają zakaz startów w zawodach, gdy na liście znajdują się także Rosjanie lub Białorusini. W przypadku, gdyby okazało się, że w rywalizacji biorą udział przedstawiciele tych krajów, Ukraińcy są zobowiązani do wycofania.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

Czytaj także:
Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci
Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×