Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / ITV / Roger Pearce, dyrektor techniczny ITV
Twitter / ITV / Roger Pearce, dyrektor techniczny ITV
zdjęcie autora artykułu

Przed meczem USA - Walia na mundialu Katar 2022 ITV Sport przekazało smutną wiadomość. Zmarł dyrektor techniczny stacji Roger Pearce.

W tym artykule dowiesz się o:

"Roger Pearce nie żyje. Dyrektor techniczny ITV odpowiedzialny za transmisje z mundialu 2022 zmarł w Katarze, kilka tygodni przed przejściem na emeryturę" - poinformowała w poniedziałek (21 listopada) brytyjska telewizja ITV Sport.

Informację o śmierci swojego pracownika stacja przekazała chwilę przed rozpoczęciem relacji z wieczornego meczu USA - Walia (1:1, więcej szczegółów TUTAJ) w grupie B mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Pearce miał 65 lat, był znaną i lubianą postacią w branży. Pracował dla ITV od 43 lat. To były jego ósme mistrzostwa świata w piłce nożnej. Nie podano przyczyny nagłej śmierci.

- Roger był szanowaną postacią w telewizyjnej branży transmisji sportowych. Dla ITV odegrał kluczową rolę w logistyce i relacjonowaniu Pucharu Świata w rugby, a także piłkarskich mistrzostw świata i Europy. Zawsze miał uśmiech na twarzy - powiedział o zmarłym dyrektorze prezenter ITV Sport, Mark Pougatch.

Zobacz: Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci

Źródło artykułu: