Kolejny szalony pomysł Rosjan. Nie uwierzysz, co chcą zorganizować

Rosyjskie bomby i rakiety nadal spadają na Ukrainę, zatem Rosjanie ciągle mogą tylko marzyć o normalnej rywalizacji w świecie sportu. Z ich kraju napływają za to coraz ciekawsze pomysły na temat organizacji imprez.


Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
David Belyavskiy z medalem ME w gimnastyce PAP/EPA / Na zdjęciu: David Belyavskiy z medalem ME w gimnastyce
- Myślę, że na pewno zorganizujemy alternatywne igrzyska olimpijskie - powiedziała szefowa rosyjskiej federacji gimnastyki artystycznej Irina Viner-Usmanowa w rozmowie z Match TV.

Przypomnijmy, że od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie na rozkaz Władimira Putina, Rosjanie w dużym stopniu zostali usunięci ze światowego sportu.

Mogą go albo oglądać w telewizji, albo brać w nich udział, ale pod neutralną flagą i bez swojego hymnu.

I taki właśnie scenariusz bierze pod uwagę Thomas Bach (szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego), jeżeli chodzi o igrzyska olimpijskie, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

Rosjanom to jednak mało i mają swoje plany na temat własnych, alternatywnych igrzysk olimpijskich. Niejako pierwszą próbą w tym kierunku miały być zawody gimnastyczne, które nosiły nazwę Pucharu Najsilniejszych. Zorganizowano je w Moskwie według zasad Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG).

W turnieju tym udział wzięły zawodniczki z Rosji, Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Cypru, Mołdawii, Syrii, Słowacji i Uzbekistanu.

To była jedyna opcja dla rosyjskich gimnastyków na podjęcie rywalizacji ze sportowcami z innych krajów, gdyż na chwilę obecną są zawieszeni w międzynarodowych zawodach.

Zobacz także:
Paweł Fajdek uderzył w Lewandowskiego. Ostre słowa
Uciekła do Polski przed Łukaszenką. "Czekałam na to, aż zapukają do drzwi"

Czy Rosjanie i Białorusini powinni wrócić do sportowej rywalizacji na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×