Afera przed IO w Paryżu. Skradziono ważne dane

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chesnot / Na zdjęciu: Logo igrzysk w Paryżu.
Getty Images / Chesnot / Na zdjęciu: Logo igrzysk w Paryżu.
zdjęcie autora artykułu

Na niespełna pięć miesięcy do rozpoczęcia XXXIII Letnich Igrzyska Olimpijskich, w Paryżu doszło do groźnego zdarzenia. Jeden z urzędników został okradziony z danych dotyczących bezpieczeństwa imprezy.

Największa impreza czterolecia zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe pięć miesięcy, 26 lipca odbędzie się oficjalne otwarcie igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. Po dwóch edycjach zmagania wracają na Stary Kontynent.

Przygotowania do igrzysk już w wielu elementach są na ostatnich etapach. Funkcjonowanie tak ogromnego przedsięwzięcia pochłonęło wiele miesięcy i lat pracy. Kilka dni temu został skradziony bardzo ważny element z zakresu bezpieczeństwa igrzysk.

Jak poinformowała telewizja BFM TV, w poniedziałek 26 lutego skradziono komputer i pamięć USB zawierające poufne informacje na temat bezpieczeństwa Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Miały zostać one zabrane jednemu z urzędników, gdy ten podróżował metrem.

Dane przechowywane na urządzeniach obejmowały plany bezpieczeństwa zaplanowane na imprezę olimpijską przez radę miasta Paryża, która planuje rozmieścić 2000 agentów, z których prawie wszyscy będą funkcjonariuszami policji.

Regionalna Służba Bezpieczeństwa Transportu i policja wszczęły odpowiednie śledztwo, aby wyjaśnić, co się stało i spróbować odnaleźć komputer i USB. Zostały sprawdzone nagrania z kamer w metrze, żeby móc ustalić, kto stoi za kradzieżą.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Zobacz także: Nikola Grbić ma plan. Celem jest medal igrzysk olimpijskich Ależ niespodzianka! Wielki sukces Polek

Źródło artykułu: WP SportoweFakty