Katastrofa! Polska nadzieja nie pojedzie na IO

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Tadeusz Michalik
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Tadeusz Michalik
zdjęcie autora artykułu

Tadeusz Michalik ma w swojej kolekcji brązowy medal olimpijski z Tokio. Do Paryża miał ruszyć po marzenia, ale już wiadome, że tym razem na igrzyskach olimpijskich naszego zapaśnika zabraknie.

- 9 maja mam kwalifikacje olimpijskie w Turcji. Nie widzę innego scenariusza, niż mój udział w igrzyskach w Paryżu - mówił pod koniec kwietnia w rozmowie z WP SportoweFakty Tadeusz Michalik.

Przyznał, że czuje, że jest w dobrej formie, dlatego też do Stambułu ruszał pełen nadziei. Na drugich z rzędu igrzyskach olimpijskich chciał stanąć na podium.

W 2021 roku w Pekinie sięgnął po brąz w zapasach w stylu klasycznym do 97 kilogramów. Żeby w Paryżu walczyć o powtórkę, musiał przebić się przez ostatni turniej kwalifikacyjny.

Rozpoczął go dobrze, bo od pokonania Hindusa Nitesha Nitesha. Michalik znalazł się w 1/8 finału. Tam jednak lepszy okazał się Chorwat Filip Smetko.

Polakowi pozostało liczyć na to, że rywal awansuje do finałów, a on dostanie szansę w repasażach. Gdy Smetko przegrał jednak gładko z fińskim zapaśnikiem Arvim Savolainenem, ostatnie nadzieje na wyjazd do Paryża prysły.

Dla Michalika była to z pewnością ostatnia szansa, żeby w swojej karierze powalczyć o olimpijski medal. Jak sam przyznał został mu rok, może dwa i będzie musiał szukać czegoś innego w swoim życiu. Dlatego też zdecydował się wystartować w ostatnich wyborach samorządowych.

Zapaśnik startował jako bezpartyjny do Rady Gminy Czerwonak i otrzymał 194 głosy w swoim regionie. Został radnym osiedla Karolin w Koziegłowach, gdzie mieszka. - Jestem w sporcie od dwudziestu lat, potrzebuję nowego bodźca, stąd decyzja o starcie w wyborach - powiedział WP SportoweFakty.

Zobacz także: Bardzo smutne wieści napłynęły ze zgrupowania reprezentacji Polski Ile medali dla Polski na igrzyskach? Minister sportu wskazał liczbę

ZOBACZ WIDEO: Kto wygra: Szpilka czy Wrzosek? Gwiazdy MMA typują walkę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty