Inauguracja turnieju z polskim akcentem. Hindusi wyrwali zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Frank Uijlenbroek/BSR Agency/Getty Images / Na zdjęciu: mecz Holandia - RPA

Na igrzyskach w Paryżu brakuje reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Na placu gry zobaczyć można było jednak przedstawiciela naszego kraju. Sędzia Michał Grochal poprowadził najciekawsze spotkanie pierwszego dnia turnieju.

W turnieju hokeja na trawie bierze udział po 12 reprezentacji męskich oraz żeńskich. Rywalizują w sześciozespołowych grupach, z których po cztery najlepsze ekipy awansują do fazy finałowej.

Najciekawszym spotkaniem pierwszego dnia zmagań był pojedynek Indie - Nowa Zelandia. Sędziowany był przez Polaka Michała Grochala.

Jako pierwsi bramkę zdobyli Nowozelandczycy, po czym Hindusi odrobili straty i na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie. O losach pojedynku zadecydowało trafienie Harmanpreeta Singha z 59. minuty.

Od mocnego uderzenia zmagania rozpoczęli Niemcy. Zdeklasowali gospodarzy imprezy Francuzów. Już do przerwy nasi zachodni sąsiedzi prowadzili 5:1, aby w drugiej części gry powiększyć swoją przewagę.

Również w zmaganiach kobiet wyższość rywalek musiały uznać Francuzki. Te wyraźnie przegrały z reprezentacją Holandii.