Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tokio 2020. Członek MKOl: Szczepionka na COVID-19 nie da żadnej gwarancji

Zdaniem członka MKOl, Johna Coatesa, istnieje duże ryzyko, że igrzyska olimpijskie w Tokio będą musiały być anulowane. Jego zdaniem, nawet wynalezienie szczepionki może nic nie dać.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Japończyk w maseczce PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Japończyk w maseczce
IO Tokio 2020 z powodu pandemii koronawirusa zostały przeniesione na przyszły rok. Nowy termin to 23 lipca - 8 sierpnia. - Jeżeli igrzyska olimpijskie nie odbędą się w 2021 r., to niestety będą musiały zostać anulowane - zapowiedział John Coates, cytowany przez dziennik "The Australian".

Członek MKOl dodał, że nawet szczepionka na COVID-19, w której lekarze pokładają ogromne nadzieje na pokonanie zarazy, nie da gwarancji, że latem przyszłego roku sportowcy będą mogli rywalizować w stolicy Japonii.

- Nawet jeśli szczepionka na koronawirusa zostanie zatwierdzona do użytku przed lipcem 2021 r, to może nie wystarczyć do uratowania igrzysk olimpijskich. Musimy zakładać, że albo szczepionki w ogóle nie będzie, albo nie wystarczy czasu, żeby zaszczepić nią wszystkich ludzi - stwierdził Coates.

Australijski działacz, który pełni funkcję przewodniczącego Komisji Koordynacyjnej MKOl, podkreślił, że kluczowa do oceny szans na przeprowadzenie IO Tokio 2020 będzie sytuacja epidemiologiczna na świecie w październiku tego roku.

Na koniec Coates przyznał, że żałuje, iż tak długo zwlekano z ogłoszeniem decyzji o przełożeniu igrzysk (oficjalna informacja pojawiła się 24 marca), widząc co dzieje się na świecie w lutym br.

Zobacz:
Ważne słowa prezesa MKOl. Igrzyska olimpijskie w 2021 roku albo wcale
IO Tokio 2020. Kłótnia Japonii z MKOl. W grę wchodzi gigantyczna kwota

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×