Kuriozum w Chinach! Taki żenujący wynik dał awans do konkursu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: kompleks skoczni olimpijskich w Pekinie
PAP/EPA / Na zdjęciu: kompleks skoczni olimpijskich w Pekinie
zdjęcie autora artykułu

Takiej sytuacji podczas zimowych igrzysk jeszcze nie było. Kwalifikacji nie przebrnęło zaledwie trzech zawodników. To sprawiło, że aby awansować do konkursu wystarczył bardzo słaby wynik.

Choć skoki narciarskie obecne są w programie igrzysk od pierwszej edycji w Chamonix (1924), to kwalifikacje do konkursów wprowadzono dopiero w Salt Lake City (2002).

Do kwalifikacji konkursu na skoczni normalnej przystąpiło wtedy 60 zawodników. Na 50. miejscu znalazł się Kazach Aleksandr Korobow, który uzyskał 80,5 metra, za co otrzymał notę 90,5 pkt.

Jak do tej pory najtrudniej było zakwalifikować się do konkursu w Vancouver. Tam należało uzyskać notę 108,5 pkt. Z takim wynikiem zmagania ukończyli Heung-Chul Choi i Anders Johnson.

Limity startowe oraz zakażenia koronawirusem sprawiły, że o awans do konkursu w Pekinie walczyło zaledwie 53 zawodników. Oznaczało to, że tylko trzech nie powalczy w niedzielę o medale.

Na 50. miejscu znalazł się Siergiej Tkaczenko, któremu wystarczyło... 68 metrów i nota 43,1 pkt. To najsłabszy wynik w historii dający awans do konkursu olimpijskiego na normalnym obiekcie.

Odnotujmy, że pod kreską znaleźli się Czech Filip Sakala (67,5 m / 39,2 pkt), Ukrainiec Anton Korczuk (67,5 m / 38 pkt) oraz reprezentujący gospodarzy Qiwu Song (61,5 m / 24,3 pkt).

Konkurs indywidualny na skoczni normalnej odbędzie się w niedzielę, 6 lutego, o godz. 12:00 czasu polskiego (seria próbna o 11:00). Udział weźmie czterech Polaków. Tekstowa relacja live dostępna będzie na portalu WP SportoweFakty, transmisja na platformie WP Pilot.

Czytaj także:Będzie sensacyjny medal w konkursie skoczków? 19-latek pokazał, jak się to robiNiemiecki skoczek już może cieszyć się ze złota? Polak dobrym przykładem dla niego

ZOBACZ WIDEO: Startują igrzyska olimpijskie w Pekinie. "Aspekt sportowy nie zawsze będzie najważniejszy"

Źródło artykułu: