Fala dyskwalifikacji w olimpijskim konkursie. Niemcy zdradzili powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA  / Na zdjęciu: Katharina Althaus
PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Katharina Althaus
zdjęcie autora artykułu

Olimpijski konkurs drużyn mieszanych dostarczył wielu kontrowersji. Wszystko przez falę dyskwalifikacji. Niemieckie media piszą o prawdopodobnym powodzie takich decyzji Agnieszki Baczkowskiej.

Podczas poniedziałkowego konkursu drużyn mieszanych aż pięć zawodniczek zostało zdyskwalifikowanych za nieprawidłowy kombinezon. Nieprawidłowości stwierdzono u Japonki Sary Takanashi, Austriaczki Danieli Iraschko-Stolz i Niemki Kathariny Althaus oraz Norweżki Anny Odine Stroem i Silje Opseth.

Przez taką decyzję kontrolerki FIS Agnieszki Baczkowskiej Niemcy nie zakwalifikowali do finałowej serii. Olimpijski konkurs zakończyli na dziewiątym miejscu, co w kraju przyjęto z krytyką. Najbardziej oberwało się właśnie Polce, która podejmowała decyzje o dyskwalifikacjach.

Jaki był powód takich decyzji? Tego Baczkowska nie zdradziła, gdyż nie jest do tego upoważniona. Wyznała jedynie, że chodzi o nieregulaminowe kombinezony zawodniczek. Rąbka tajemnicy uchylił niemiecki portal merkur.de.

"Powodem tego był prawdopodobnie wadliwy materiał, z którego wykonane były kombinezony zawodników oraz ich rozmiar" - czytamy w serwisie.

Konkurs zakończył się wygraną Słoweńców. Sensacyjnie na podium znalazły się też drużyny ROC i Kanady. Na dyskwalifikacji rywali skorzystała też Polska, która zakończyła rywalizację na 6. miejscu.

Czytaj także: Polska nadzieja solidnie w eliminacjach. Obrończyni tytułu najlepsza Co za konkurs! Takiego podium nikt się nie spodziewał!

ZOBACZ WIDEO: Jaki jest problem ze skokami kobiet w Polsce? Ekspert widzi winowajcę kryzysu

Źródło artykułu:
Komentarze (2)
avatar
Poot-Cris
8.02.2022
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Jeszcze jedno spostrzeżenie!!! Wczoraj zdyskwalifikowano kilka zawodniczek za nieprawidłowe kombinezony. Wszyscy grzmią, przeklinają, zaklinają... MOJE PYTANIE: ile ekip złożyło protest od tej Czytaj całość
avatar
Wiek
8.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
6
Odpowiedz
Ale do medalu nie starczyło. Należało jeszcze tylko zawodników 5-ciu nacji zdyskwalifikować. Oj jak blisko byliśmy tego upragnionego, złotego medalu.