Co tam się stało? Ogromny pech Polki podczas zjazdu!

Już tylko jeden przejazd został do ostatecznych rozstrzygnięć w rywalizacji saneczkarek. W nim nie zobaczymy Klaudii Domaradzkiej, która zajęła 27. miejsce.

Dawid Lis
Dawid Lis
Klaudia Domaradzka PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Klaudia Domaradzka
Po pierwszym dniu rywalizacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022 w saneczkarstwie kobiet najlepsza była Niemka Natalie Geisenberger. Drugie miejsce zajmowała jej rodaczka Anna Berreiter, a podium uzupełniała Tatiana Iwanowa.

Jedyna Polka w tej konkurencji, Klaudia Domaradzka, na półmetku zawodów była 24., ze stratą blisko trzech sekund do liderki, ale do 20. miejsca niespełna pół sekundy. A właśnie najlepszych 20 zawodniczek jest premiowanych awansem do czwartego ślizgu.

W trzecim przejeździe ponownie najszybsza była Natalie Geisenberger, która jednocześnie ustanowiła nowy rekord toru - 58.226 sek. Poprzedni należał do jej rodaczki, Julii Taubitz, która do mety inauguracyjnego ślizgu dojechała z czasem 58.345 sek. Później jednak Taubitz popełniła błędy i ma małe szanse na miejsce w ścisłej czołówce. Blisko zwycięstwa jest jednak Geisenberger, która przegrać może już tylko ze sobą. Jeśli przejedzie czysto, to nikt nie powinien jej odebrać olimpijskiego złota.

ZOBACZ WIDEO: Jaki jest problem ze skokami kobiet w Polsce? Ekspert widzi winowajcę kryzysu

W dość komfortowej sytuacji zdaje się być także Anna Berreiter, która po trzecim ślizgu utrzymuje druga pozycję. Niemka do liderki traci 0,33 sek. i raczej ciężko jej to będzie odrobić. Z drugiej strony, ma niemal pół sekundy przewagi nad kolejną zawodniczką, którą jest Iwanowa. Reprezentantka Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego utrzymała swoje miejsce po kolejnym przejeździe. Iwanowa jednak nie może być jeszcze pewna medalu, bo za jej plecami czają się Austriaczki z Hannah Prock na czele.

Nasza jedynaczka, Klaudia Domaradzka nie zdołała awansować do ścisłego finału. W końcówce swojego trzeciego przejazdu na jednym z zakrętów spadła z sanek, ale zdołała na nie powrócić i siłą rozpędu dojechać do mety. Nie był to jednak dobry rezultat i ostatecznie Polka kończy swój udział w tej konkurencji na 27. miejscu.

Na 14:35 zaplanowano czwarty, decydujący ślizg.

Saneczkarstwo kobiet, wyniki po 3. ślizgu:

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Natalie Geisenberger Niemcy 2:55.051
2. Anna Berreiter Niemcy +0.330 s.
3. Tatiana Iwanowa ROC +0.826 s.
4. Hannah Prock Austria +0.975 s.
5. Lisa Schulte Austria +1.192 s.
27. Klaudia Domaradzka Polska +6.025 s.

Czytaj także: Wymowny obrazek. Łzy polskiej biegaczki po występie na igrzyskach Adam Małysz ocenia pracę trenera. "To jest duża porażka"

Która zawodniczka zdobędzie złoto?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×