Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gorąco w Pekinie! "Brałaś doping?" Rosjanie zaczęli robić mu zdjęcia

Nadal gorąco wokół 15-letniej Rosjanki na IO Pekin 2022. Dziennikarz "Daily Mail" zadał Waliewej trudne pytanie i opisał, jak zareagowała na nie łyżwiarka. Zdradził także, jak zachowywali się wobec niego rosyjscy dziennikarze.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kamila Waliewa Getty Images / Valery Sharifulin / Contributor / twitter.com/riathalsam / Na zdjęciu: Kamila Waliewa
Dzieje się wokół Kamili Waliewej. Międzynarodowa Agencja Testowa poinformowała o pozytywnym wyniku testu dopingowego Rosjanki podczas mistrzostw kraju. Próbka została pobrana 25 grudnia 2021 roku. Laboratorium akredytowane przez Światową Agencję Antydopingowa (WADA) potwierdziło wynik we wtorek 8 lutego.

Tego samego dnia Rosyjska Agencja Antydopingowa zawiesiła 15-letnią zawodniczkę. Jednakże dzień później RUSADA pozytywnie rozpatrzyła odwołanie Waliewej i cofnęła zawieszenie. Dzięki temu zawodniczka ciągle może trenować w Chinach (więcej TUTAJ).

MKOL odwołał się od decyzji Rosjan i sprawę rozstrzygnie teraz Trybunał Arbitrażowy (CAS) w Lozannie. Decyzja zapadnie przed 15 lutego, kiedy to Waliewa ma zaplanowany start indywidualny w łyżwiarstwie figurowym na igrzyskach.

ZOBACZ WIDEO: Policja zatrzymała ją na stoku. "Ktoś się poskarżył"

Cała sprawa dopingowa budzi ogromne emocje. Po piątkowym treningu Rosjanki, brytyjski dziennikarz "Daily Mail" zapytał łyżwiarkę wprost: Czy brałaś doping? Na twitterze zdradził reakcję sportsmenki i jak wobec niego zaczęli zachowywać się rosyjscy dziennikarze.

"Gdy była w mixed-zonie zapytałem Waliewą, czy brała doping? Zakryła twarz kapturem, nie zatrzymała się i nie odpowiedziała na moje pytanie. Rosyjscy dziennikarze byli oburzeni tym pytaniem i zaczęli robić zdjęcia mojej akredytacji" - zdradził Riath Al-Samarrai.

15-letnia Waliewa poprowadziła na igrzyskach olimpijskich w Pekinie Rosyjski Komitet Olimpijski do złota w rywalizacji drużynowej w łyżwiarstwie figurowym. Rosjanka, jako pierwsza zawodniczka w historii, wykonała poczwórny skok.

Na razie drużyna nie otrzymała jednak medalu. Ceremonia medalowa została odroczona, ze względu na pozytywny wynik testu Waliewej. Na razie MKOL nie podjął jeszcze decyzji, co ze złotym medalem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w tej konkurencji.

Czytaj także: Kreml zareagował ws. 15-letniej Rosjanki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (18)
 • Onanislaw Spermacy Wyfiutkiewicz Zgłoś komentarz
  Rosyjscy " dziennikarze" to kompetentni agenci. Zawsze maja przy sobie jak nie nowiczoka to kamerke lub garote. Brytyjczyk ma podstawy zeby sie bac.
  • Jerzy Kowalczuk Zgłoś komentarz
   Ruskie scierwo !! WYKLUCZYC RAZ NA ZAWSZE Z WSZELKIEJ MIEDZYNARODOWEJ RYWALIZACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   • Zyga Zgłoś komentarz
    Nie zdziwię się , jeśli ten dziennikarz będzie miał nieszczęśliwy wypadek.
    • 13fart Zgłoś komentarz
     Już Putin spuścił swoje sabaki, aby uzupełniły poziom pierwiastka polanu u dziennikarza UK
     • Radosław Nałęczyński Zgłoś komentarz
      Po raz pierwszy na igrzyskach wykonała poczwórrny skok. Już w 2018 ALeksandra Trusowa wykonala poczwórnego toelupa na zawodach juniorskich . Skakała także 2 kolejne poczwórne skoki ,
      Czytaj całość
      teraz ma 17 lat i jak widać już za "stara". To chyba zależy od wagi
      • jk323 Zgłoś komentarz
       Fotorafował jasnczekoladowy Riath Al-Samarrai - więc może ruscy wzięłi go za terrorystę albo pakistańskiego pedofila o których było tak głosno w Uk - kilka lat temu.
       • Andrzej 666 Zgłoś komentarz
        Tak młoda dziewczyna może być tego nieświadoma co jej podawali zawierzyła dorosłym a co mogła powiedzieć J Kowalczyk jak musiała prowadzić przez lata nierówny pojedynek z babo
        Czytaj całość
        chłopami astmatykami i wszystko było wtedy oki.
        • Destylator Zgłoś komentarz
         B FEDERACJA ROSYJSKA zachowuje się jak za czasów NRD I ZSRR - Myślą że mogą stosować robokopy na OLIMPIADACH I ZAWODACH MISTRZOSTW ŚWIATA ? DOŚĆ ściemniania i pobłażania
         Czytaj całość
         na takiej INPREZIE TEJ RANGI -SKANDAL- JAK CHINOLE NIE ZAREAGUJĄ TO ZNACZY ZE TESZ MACZAJA W TYM ŁAPY .
         • widz_ew Zgłoś komentarz
          Cały świat jest przeciwko Rosji, a USA robią to samo i są bezkarni. Lance Armstrong – amerykański kolarz szosowy, olimpijczyk, mistrz świata ze startu wspólnego w 1993 roku.
          Czytaj całość
          Siedmiokrotny zwycięzca Tour de France przez wiele lat był tolerowany mimo ciągłego, zakazanego stosowania dopingu. Wielu też innych sportowców, lekkoatletów amerykańskich stosowało doping.
          • alex 1 Zgłoś komentarz
           Począwszy od Putina tam wszyscy biorą albo są nawaleni
           • dopowiadacz1 Zgłoś komentarz
            A kiedy WADA powróci do Norweżek , które się dopingowały jak jeden maż ?
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×