Dobre występy Hojnisz-Staręgi. Polka blisko zapewnienia sobie miejsca w elitarnym biegu
To są dobre igrzyska dla Moniki Hojnisz-Staręgi. Polka osiąga podczas igrzysk olimpijskich najlepsze wyniki w sezonie i niemal zapewniła sobie miejsce w biegu masowym.
Przypomnijmy, w biegu indywidualnym na 15 kilometrów Biało-Czerwona zamykała czołową dwudziestkę. W sprincie poprawiła swój wynik, tylko raz spudłowała, co pozwoliło jej zająć bardzo dobre 16. miejsce. To owocuje w perspektywie ostatniego startu na igrzyskach.
A jest nim bieg masowy. W nim wystąpi zaledwie 30 zawodniczek: czołowa piętnastka Pucharu Świata, medalistki olimpijskie oraz najlepsze piętnaście zawodniczek na igrzyskach olimpijskich. To właśnie w tym ostatnim gronie najpewniej znajdzie się Polka.
Jak zauważył Sebastian Krystek z portalu biathlon.pl, Polka za swoje dotychczasowe występy na IO zdobyła już 46 punktów, co powinno dać jej awans do biegu ze startu wspólnego. Cztery lata wcześniej nasza reprezentantka zdobyła jedynie 38 punktów, a i tak się zakwalifikowała.
Cztery lata temu Monice do awansu wystarczyło 38 punktów. Aktualnie na liście startowej biegu masowego jej nazwisko widnieje przy numerze 21. #BiathlonPL https://t.co/RA6pRGgsYt
— Sebastian Krystek (@seba_krystek) February 11, 2022
Czytaj więcej:
Kryzys w norweskiej kadrze. Johaug musi biegać wszystko?!
Fenomenalny rekord świata. Rywal Szweda nie mógł w to uwierzyć
-
Andrew15 Zgłoś komentarz
na potęgę A wyników na długich dystansach na olimpiadzie to całkowita klapa. W rekordach Polski na 10km figuruje jeszcze 50 letni rekord Kowola. I nie jest to jakis fenomenalny wynik. -
Andrew15 Zgłoś komentarz
20 miejsce to sukces.? Skoro tak to dlaczego niemieccy skoczkowie są tak bardzo krytykowani u siebie w Niemczech. Bo kręcą się kolo miejsc 4-10 I nie zdobywają medali -
Leszek Michalczyk Zgłoś komentarz
No to kolejny dzień wycieczki do Chin na koszt polskiego podatnika. NIK powinien skontrolować PKOl z zasadności wydatkowania pieniędzy publicznych. -
Mossad Zgłoś komentarz
Wszystko pieknie. Tylko na Igrzyskach walczy sie o medale. Polki widac o bieg masowy.