Pekin 2022. Narciarstwo dowolne ucierpiało na złej pogodzie. Zawody przełożone

Złe warunki atmosferyczne storpedowały w niedzielę rywalizację w narciarstwie dowolnym w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Kwalifikacje w dwóch konkurencjach zostały odwołane.


Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Dominiqe Ohaco PAP/EPA / MAXIM SHIPENKOV / Na zdjęciu: Dominiqe Ohaco
W niedzielę w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022 pogoda nie rozpieszczała sportowców. Padający śnieg i silny wiatr uniemożliwiły przeprowadzenie w narciarstwie alpejskim treningu zjazdu kobiet. W slalomie gigancie mężczyzn w pierwszym przejeździe mnóstwo zawodników wypadło z trasy, a start drugiego został opóźniony.

W narciarstwie dowolnym zaplanowane były kwalifikacje slopestyle'u i skoków akrobatycznych, w obu przypadkach kobiet. Ostatecznie rywalizacja została przełożona na następny dzień.

Panie w skokach akrobatycznych czeka pracowity poniedziałek. O godz. 8:00 i 8:45 czasu polskiego odbędą się kwalifikacje, a od godz. 12:00 zaplanowano finał.

W slopestyle'u kwalifikacje rozegrane zostaną o godz. 3:00 w nocy (walka o medale we wtorek). Weźmie w nich udział 18-letnia Eileen Gu. Chinka w Pekinie chce zdobyć trzy złote medale. Pierwszy wywalczyła w big air. Oprócz slopestyle'u czeka ją jeszcze halfpipe.

Zobacz także:
Nie ma medalu. Polki na granicy czołowej dziesiątki. Złoto dla faworytki
Pewny awans Polaków do tańca dowolnego. Fantastyczni Francuzi

ZOBACZ WIDEO: Wielkie słowa o Kamilu Stochu. "Nie wiem, czy doczekam kolejnego takiego skoczka"
Czy Eileen Gu wywalczy w Pekinie jeszcze dwa złote medale olimpijskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×