Pekin 2022. Bez Polek w półfinałach

W środę odbyła się rywalizacja w short tracku na 1500 metrów kobiet na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W stawce mieliśmy dwie Polki. Niestety, żadna z nich nie zdołała awansować do półfinału.


Dawid Lis
Dawid Lis
Natalia Maliszewska PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Na igrzyskach olimpijskich w Pekinie Natalia Maliszewska miała do tej pory sporo pecha. Najpierw, ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa, nie mogła wystartować na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Później, w ćwierćfinale rywalizacji na 1000 metrów upadła. W środę stanęła przed ostatnią szansą, walczyła na 1500 metrów.

Maliszewska startowała w ostatnim, szóstym ćwierćfinale i obok niej na starcie stała m.in. Suzanne Schulting. Polka od samego początku chciała prowadzić i być z przodu. Jekaterina Jefremenkowa jednak zbyt długo na to naszej reprezentantce nie pozwoliła. Rosjanka w walce z Chinką w połowie dystansu upadła. Nasza zawodniczka z każdym okrążeniem zaczęła tracić dystans do rywalek. Maliszewska do mety dojechała na ostatniej pozycji i nie miała żadnych szans na awans do kolejnej rundy.

Drugą z naszych reprezentantek, która stanęła na starcie rywalizacji na 1500 metrów jest Kamila Stormowska. Polka we wcześniejszych startach indywidualnych w Pekinie, na 500 i 1000 metrów, zajmowała miejsca w trzeciej dziesiątce.

ZOBACZ WIDEO: Dramatyczne wyznanie polskiego olimpijczyka. Powiedział, ile zarabiają sportowcy

Stormowska w swoim wyścigu ćwierćfinałowym na 1500 metrów jechała spokojnie. W końcówce, na cztery okrążenia przed końcem, musiała omijać rywalki, które miały problemy z ustaniem na lodzie. Upadek zanotowała Niemka Anna Seidel, a bliska tego była Amerykanka Julia Letai po ataku Seidel. Polka na ostatnim okrążeniu goniła czołówkę, ale ostatecznie dojechała do mety jako czwarta. Nasza reprezentantka musiała czekać na pozostałe rozstrzygnięcia, ponieważ to trzy najlepsze zawodniczki premiowane były awansem, ale także trzy z czasami z czwartych miejsc.

Ostatecznie Seidel została zdyskwalifikowana, a Letai otrzymała awans ze względu na faul Niemki. Tym samym, to Amerykanka zabrała jedno z miejsc dla tych zawodniczek, które mogły awansować z czasami.

Wyścig z udziałem Stormowskiej był zbyt wolny, aby Polka mogła liczyć na awans z czasem. Tym samym obie nasze reprezentantki kończą udział na ćwierćfinale.

Wyniki ćwierćfinałów z udziałem Polek:

Wyścig 2:
1. Kim A Lang (Korea Południowa) - 2:32.879 - Q
2. Arianna Fontana (Włochy) - 2:32.946 - Q
3. Corinne Stoddard (USA) - 2:33.329 - Q
4. Kamila Stormowska (Polska) - 2:33.603
5. Julie Letai (USA) - 2:36.214 - awans
Anna Seidel (Niemcy) - dyskwalifikacja

Wyścig 6:
1. Suzanne Schulting (Holandia) - 2:18.810 - Q
2. Hanne Desmet (Belgia) - 2:18.931 - Q
3. Sofia Prosfirnowa (ROC) - 2:19.432 - Q
4. Zhang Chutong (Chiny) - 2:19.839 - awans z czasem
5. Natalia Maliszewska (Polska) - 2:25.850
Jekaterina Efremenkowa (ROC) - nie ukończyła

Czytaj także:
Sensacji nie było. Norwegowie cieszą się ze złota
Pekin 2022. Złoty medal dla Niemiec. Polskie biegaczki narciarskie walczyły w finale

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×