Zajrzyj na plażę do "Króla Artura". Króluje tam sport i dobra zabawa!

Jak co roku na plaży w Gdańsku Brzeźnie stanął LOTOS Stadion Letni. To mekka sportów plażowych w Polsce. W tym roku obiekt jest jeszcze większy, a kalendarz do końca wakacji szczelnie wypełniony.

MB
LOTOS Stadion Letni Materiały prasowe / LOTOS Stadion Letni

Stadion Letni już od siedmiu lat stanowi nieodłączny element wakacyjnego krajobrazu nad Bałtykiem. Przy wejściu nr 53 na plaży w Gdańsku Brzeźnie znajduje się jedyne w swoim rodzaju miejsce, które łączy świat sportu profesjonalnego z amatorskim. Jego twórcy, byłemu reprezentantowi Polski w piłce ręcznej i dwukrotnemu medaliście mistrzostw świata Arturowi Siódmiakowi, od początku przyświeca idea popularyzacji aktywności fizycznej dla wszystkich.

Takie inicjatywy przynoszą efekt. Jak wynika z badania MultiSport Index 2021, aktywnych fizycznie jest już 68 proc. Polaków (ok. 25 mln osób).
Tegoroczna edycja LOTOS Stadionu Letniego wystartowała na początku czerwca. Zainaugurowała go największa w Polsce lekcja WF-u prowadzona przez kierowcę rajdowego Kajetana Kajetanowicza, żeglarza Piotra Myszkę oraz wicemistrzynię świata w short tracku Natalię Maliszewską.

LOTOS Stadion Letni LOTOS Stadion Letni
  Serce plażowego sportu. W każdy letni dzień obiekt tętni życiem. Nawet jeśli akurat nie odbywają się na nim żadne imprezy, to na boiska do plażowej piłki nożnej, piłki ręcznej czy siatkówki z ochotą przychodzą pograć turyści wypoczywający nad Bałtykiem oraz mieszańcy Trójmiasta. Stadion Letni jest otwarty dla każdego (wymagana jest jedynie wcześniejsza rezerwacja boiska).

Do końca sierpnia organizatorzy zaplanowali jeszcze mnóstwo wydarzeń. To najbliższe już 29 lipca, czyli coroczny Artur Siódmiak Summer Tour. To cykl jednodniowych imprez, realizowanych przez Stowarzyszenie Akademia Sportu i współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, promujących zdrowy styl życia. Scenariusz zajęć jest tak zaplanowany, aby mogli z nich korzystać dzieci, rodzice, dziadkowie czy osoby do tej pory nieaktywne sportowo. Nie zabraknie oczywiście także treningów piłki ręcznej pod okiem samego "Króla Artura".

W kalendarzu tegorocznego LOTOS Stadionu Letniego znalazły się również mistrzostwa Polski w plażowej piłce ręcznej oraz mistrzostwa kraju w beach soccerze. Od 13 do 21 sierpnia będzie miał miejsce III Ogólnopolski Festiwal Sportów Plażowych. W jego trakcie odbędzie się m.in. turniej rugby i koszykówki na piasku oraz zawody sumo. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

LOTOS Stadion Letni to jedyne miejsce w kraju, gdzie można zobaczyć rywalizację w trzech głównych dyscyplinach plażowych na najwyższym poziomie rozgrywek: krajowych, mistrzowskich, pucharowych i meczów międzynarodowych – zapewnia Artur Siódmiak.

LOTOS Stadion Letni LOTOS Stadion Letni
Muzyka i miejsce do relaksu. Warto też podkreślić, że dzięki poszerzeniu plaży w Brzeźnie w tym roku jeszcze bardziej zwiększyła się powierzchnia Stadionu Letniego. Stanęły szersze podesty, a obok nich leżaki, palmy, parasole i nowe wydzielone miejsca do relaksu.

Co więcej, plaża w Brzeźnie nie tylko sportem stoi. To jedyne miejsce nad polskim wybrzeżem, które z powodzeniem łączy sport i kulturę. Obok stadionu znajduje się bowiem beach bar Moloteka, gdzie przez całe wakacje odbywają się liczne koncerty, imprezy muzyczne z udziałem najlepszych DJ-ów oraz wydarzenia kulturalne. Tu też można bardzo dobrze zjeść.

W lipcu Moloteka była klubem festiwalowym XXIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Na ustawionym telebimie można było oglądać też krótkometrażowe filmy dokumentalne o tematyce sportowej. W sierpniu również czeka nas wiele atrakcji.

LOTOS Stadion Letni usytuowany jest na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie (między wejściami nr 53 i 54). Więcej informacji o projekcie realizowanym przez Artura Siódmiaka można znaleźć na stronie https://stadionletni.eu/.  
LOTOS Stadion Letni LOTOS Stadion Letni
Nadchodzące wydarzenia na LOTOS Stadionie Letnim:

29.07 – Artur Siódmiak Summer Tour

30–31.07 – Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej

4–7.08 – Finał Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w beach soccera

8–10.08 – Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w beach soccera

13–21.08 – III Ogólnopolski Festiwal Sportów Plażowych

13–14.08 – Poland Open Sumo Beach

15.08 – Rugby

16.08 – Piłka ręczna plażowa

17.08 – Piłka nożna plażowa

18.08 – Siatkówka plażowa

19.08- Spikeball

20–21.08 – LOTTO 3x3 Beach Challenge

28.08 – Zawody CrossFit

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×