Kolejne uderzenie w gang pseudokibiców. Zatrzymano trzy osoby

Policjanci CBŚP przejęli narkotyki i zatrzymali kolejne trzy osoby, które są podejrzane o udział w gangu. Jego członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców, a łącznie w śledztwie występuje już 19 podejrzanych.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
radiowóz PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: radiowóz
W sprawie dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się multiprzestępczością, doszło do kolejnych trzech zatrzymań. "Podczas akcji policjanci przejęli pół kilograma substancji psychoaktywnej, z której można uzyskać ponad 5 tys. działek handlowych, a także tabletki MDMA i 2CB" - czytamy na policja.pl.

Zaznaczono jednocześnie, że jest to grupa wywodząca się ze środowiska pseudokibiców. "Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych, uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zmuszania groźbą innych osób do sprzedaży nielegalnych substancji" - zaznaczono w policyjnym komunikacie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ta akcja jest kolejnym uderzeniem w prowadzonym od roku śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków i dopalaczy.

Policja wyjaśnia, że członkowie gangu zajmowali się również wymuszeniami zwrotów długów za narkotyki. Z poczynionych ustaleń wynika, że grupa działała od 2017 na terenie Jastrzębia-Zdroju i okolicznych miast.

Gang miał wprowadzić na rynek co najmniej 100 kg narkotyków. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 19 podejrzanych, z czego 12 jest tymczasowo aresztowanych.

Zobacz także:
> Czy polski trener poradziłby sobie w Barcelonie? Probierz znowu zszokował
> Barca w (prze)budowie. Planuje kolejne transfery i... "rujnuje plany Allegriego"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×