Czy polski trener poradziłby sobie w Barcelonie? Probierz znowu zszokował

Po raz drugi w krótkim odstępie czasu Michał Probierz zadziwił swoją wypowiedzią. Tym razem w programie "Turbokozak" został zapytany o to, czy polski trener poradziliby sobie w FC Barcelonie. Podkreślił, że tak i wyjaśnił to na pewnym przykładzie.

Dawid Franek
Dawid Franek
Michał Probierz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Probierz
Michał Probierz jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Polski U21. Ostatnio o szkoleniowcu jest głośno. Prowadzony przez niego zespół w spotkaniach z Grecją i Łotwą nie odniósł zwycięstwa, ale jeszcze większy szum wywołały wypowiedzi Probierza o El Clasico, czyli spotkaniu, które elektryzuje cały piłkarski świat.

- Jesteśmy chorym krajem, że ekscytujemy się derbami Hiszpanii, czytamy i śledzimy tamtejszą prasę. Dla nas wszystko, co inne, jest ważniejsze - mówił w programie "Cafe Futbol" (więcej TUTAJ).

Tym razem Probierz również zaskoczył. 50-latek nie ma wątpliwości, że polski trener poradziłby sobie w Barcelonie. Probierz chwali fachowość naszych szkoleniowców, a sam jako jeden z nielicznych pracował za granicą. Na przełomie 2011 i 2012 roku prowadził bowiem grecki Aris Saloniki.

ZOBACZ WIDEO: Polskie kluby zarobią na mundialu? "To duża kwota"

- Uważam, że polski trener poradziłby sobie (w Barcelonie - dop.red.) i nie miałby z tym problemów. Jak pracowaliśmy w Grecji, to z wieloma zawodnikami utrzymywaliśmy kontakt. Oni sobie bardzo to cenili, a to że watykańską walutą nam później płacili, to już inna sprawa - przyznał z uśmiechem na ustach Michał Probierz w programie "Turbokozak" emitowanym w Canal+ Sport.

Probierz chwilę później postanowił także nawiązać do Roberta Lewandowskiego i jego drogi na szczyt.

- Robert Lewandowski w jednym z wywiadów mówił, że jak wyjechał do Niemiec, to nie wiedział, że trzeba być pewnym siebie. To jest prawda. Dużo mi dał ten wywiad. My często zabijamy u tych chłopaków pewność siebie. Czasami jest to u nas odbierane jako arogancja, ale lepiej jak ktoś jest pewny siebie i aroganckim - zakończył szkoleniowiec reprezentacji Polski U21.

Michał Probierz prowadzi młodzieżową kadrę od lipca tego roku. Wcześniej był m.in. trenerem Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków i Cracovii.

Czytaj także:
Oto nowy pomysł działu marketingu Ruchu Chorzów. Ciekawy?

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!

Czy zgadzasz się ze słowami Michała Probierza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×