Ogromne wyróżnienie! Dziennikarz WP nominowany do prestiżowej nagrody

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Na zdjęciu: Dariusz Faron
Facebook / Na zdjęciu: Dariusz Faron
zdjęcie autora artykułu

Wstrząsający reportaż Dariusza Farona "Najpierw wielki sukces, potem oddział zamknięty" został doceniony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Tekst dziennikarza Magazynu WP i WP SportoweFakty Dariusza Farona "Najpierw wielki sukces, potem oddział zamknięty" znalazł się na tzw. "short liście" AIPS Sport Media Awards 2023 - najlepszych reportaży sportowych z całego świata.

To ogromne wyróżnienie dla naszego kolegi redakcyjnego. Tym bardziej, że jest to jedyna polska nominacja w tegorocznym zestawieniu.

W kolejnym etapie wyboru nagrody przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej (AIPS) jury wyłoni TOP 10 prac, a następnie finalistów. Ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się podczas ceremonii w Seulu 9 maja 2023 r.

"Zamiast na podium, Ania stoi w łazience szpitala psychiatrycznego. Bez medalu na szyi, za to z żyletką w dłoni. Jeden ruch i po białej umywalce spływa czerwona strużka krwi. Teraz trzeba tylko czekać" - tak rozpoczyna się reportaż Farona "Najpierw wielki sukces, potem oddział zamknięty" (link - TUTAJ).

W ubiegłorocznej edycji AIPS Sport Media Awards Faron i Marek Wawrzynowski zostali nominowani za materiał o koszmarze koszykarek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach pt. "Pamiętaj, że jesteś zerem" (link - TUTAJ).

Zobacz: Wielkie wyróżnienie! Dziennikarze WP SportoweFakty nominowani do prestiżowej nagrody

Źródło artykułu: WP SportoweFakty