Zaskakujący plan Viaplay. Na dłużej w Polsce?!

Jak powszechnie wiadomo, skandynawska platforma streamingowa planuje wycofać się z kilka rynków. Wygląda na to, że użytkownicy będą jeszcze mogli korzystać z usług Viaplay przez pewien czas.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
studio Viaplay Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: studio Viaplay
Na polski rynek platforma weszła w 2021 roku z dużym rozmachem. Viaplay nabyło prawa do transmisji meczów Premier League, Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy czy wyścigów Formuły 1.

Redakcja kierowana przez Pawła Wilkowicza zatrudniła wielu znanych dziennikarzy, ale później rzeczywistość rozminęła się z oczekiwaniami. Platforma streamingowa zanotowała duże straty finansowe.

Kilka tygodni temu poinformowano, że wraz z końcem grudnia Viaplay zakończy działalność nad Wisłą. W tej sprawie pojawiły się nowe wieści. Skandynawowie opublikowali raport finansowy za III kwartał bieżącego roku.

Jak czytamy, najpóźniej w połowie 2025 roku Viaplay opuści Polskę. Do tego momentu mają zakończyć się rozmowy z partnerami i potencjalnymi akcjonariuszami dotyczące sprzedaży praw.

ZOBACZ WIDEO: 16-latek z Polski jak Messi. Tego gola można oglądać w nieskończoność

"Droga do rentowności tej działalności nie jest jasna ani realistyczna, dlatego właśnie osiągnęliśmy porozumienie w sprawie sprzedaży naszej działalności w Wielkiej Brytanii pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych, a do lata 2025 r. opuścimy rynki bałtyckie i polskie" - napisano.

Z raportu wynika, że straty finansowe są jeszcze większe niż przewidywano: "Obecnie spodziewamy się zgłosić wyższe całoroczne straty z tej działalności, niż wcześniej zakładano, ze względu na szereg inicjatyw komercyjnych, których nie byliśmy w stanie zainicjować teraz, gdy wycofujemy się z rynków".

Czytaj więcej:
Holendrzy zareagowali błyskawicznie po skandalu w Anglii. Rozpisują się o Polakach
Ostatnie rozdanie przed półmetkiem Fortuna I ligi. Wisła Kraków w meczu rozczarowanych

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×