"Pozew cywilny". Nie ma wątpliwości po słowach Kaczyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  / Szymon Ziółkowski zareagował na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego
PAP / / Szymon Ziółkowski zareagował na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego
zdjęcie autora artykułu

- Pan jest niemieckim agentem, po prostu niemieckim agentem - takie słowa w stronę Donalda Tuska skierował Jarosław Kaczyński. Wypowiedź lidera Prawa i Sprawiedliwości nie umknęła uwadze Szymona Ziółkowskiego, byłego młociarza.

W tym artykule dowiesz się o:

Kiedyś Szymon Ziółkowski z powodzeniem rywalizował w rzucie młotem. To m.in. mistrz olimpijski i mistrz świata. Po zakończeniu kariery sportowej postanowił natomiast spróbować swoich sił w polityce - był posłem na Sejm VIII kadencji.

Dziś uważnie przygląda się zarówno wydarzeniom sportowym, jak i temu, co dzieje się w polskiej polityce. W poniedziałek monitorował sytuację w sejmie.

Tam zapadła decyzja o tym, że nowym premierem będzie Donald Tusk. Po głosowaniu posłów doświadczony polityk zabrał głos. Skierował słowa m.in. do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Powiedział, że każdego dnia słyszał teksty z telewizji pokroju "Tusk do Berlina". - Każdego dnia słyszałem tę płytę nagraną wiele lat temu przez Jacka Kurskiego (byłego prezesa TVP - dop. red.). Kiedy nagrał tę płytę, twój brat, Lech Kaczyński, powiedział do mnie, publicznie, że takiego łajdaka świat nie widział - zaznaczał, cytowany przez PAP.

Zwycięstwo w wyścigu po fotel premiera postanowił zadedykować swoim dziadkom.

- Obaj byli kolejarzami, relikwią w naszym domu do dziś jest karta żywnościowa Polaka, którą w Gdańsku miało kilkaset osób, bo więcej się nie odważyło być Polakiem w czasie okupacji. Obaj spędzili wojnę w obozach koncentracyjnych, kiedy 90 proc. ludzi uciekało z dawnego Wolnego Miasta Gdańsk i wybrało Niemcy. Pośród kilku tysięcy, którzy pozostali, było dwóch moich dziadków, Polaków, Józef Tusk i Franciszek Dawidowski - kontynował.

Później posłowie odśpiewali hymn Polski, a następnie na mównicę wszedł Jarosław Kaczyński. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia dopytywał, w jakim trybie chce zabrać głos. - Jest taki tryb, jak ktoś kogoś obraża - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno: pan jest niemieckim agentem, po prostu niemieckim agentem - dodawał.

Te słowa wywołały mnóstwo kontrowersji. Na wypowiedź Kaczyńskiego zareagował choćby Szymon Ziółkowski.

"Słowa o agenturze Tuska w wykonaniu posła Kaczyńskiego kwalifikują się na pozew, nie na komisję etyki, na pozew cywilny" - napisał na platformie X.

W komentarzach ktoś postanowił zaatakować Ziółkowskiego. "Przecież prawdę powiedział, tak naprawdę wszyscy jesteście niemieckimi sprzedawczykami" - czytamy.

Mistrz olimpijski natychmiast popisał się ripostą.

"No no! I wszyscy mamy dziadka z wermachtu! To się leczy!" - skwitował dosadnie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w Polsce odwołują mecze. A w Rosji? Spójrzcie sami

Czytaj także: > Szok w I lidze. Trener rewelacji sezonu zwolnionyCiasno w I lidze. Kto może awansować do Fogo Futsal Ekstraklasy?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (19)
avatar
Mimik
12.12.2023
Zgłoś do moderacji
2
3
Odpowiedz
Prócz rzutów młotem,musiałeś nim wielokrotnie dostać w łepetynę.Zajmij się lepiej sportem i nie wypowiadaj się w kwestiach,których nie rozumiesz,,znafco,,!.....  
avatar
LowcaKitu
12.12.2023
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
I teraz właśnie małpa będzie rządzić Polską. Brawo wy!  
avatar
LowcaKitu
12.12.2023
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Dodam jeszcze tylko że przy tym hejcie do PiS nakręcanym przez lata przez "wolne" media nawet małpa by wygrała wybory bo ludzie aż bali się głosować na znienawidzony PiS. Brawo wy SF  
avatar
kist
12.12.2023
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Pisze się o Ziółkowskim ,że to były młociarz. Jaki były? To teraz przecież jest młot.  
avatar
LowcaKitu
12.12.2023
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Po czynach go poznacie. Ten kto głosował na ekipę Tuska ma chyba Alzheimera i nie pamięta co się działo kiedy dekadę temu był premierem. Ilu ludzi musiało uciekać z Polski za chlebem? Jak wyglą Czytaj całość