Kwaśniewski radzi Nitrasowi. "On powinien pełnić funkcję wiceministra"

Sławomir Nitras otwarcie mówi o tym, ilu medali polskich sportowców spodziewa się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Z poradą ministrowi Sportu i Turystyki pospieszył natomiast Aleksander Kwaśniewski, który był rozmówcą Interii.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Sławomir Nitras / Aleksander Kwaśniewski PAP / Piotr Nowak / Szymon Pulcyn / Sławomir Nitras / Aleksander Kwaśniewski
15 października odbyły się wybory parlamentarne w Polsce. Najwięcej głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość, jednak ugrupowanie zarządzane przez Jarosława Kaczyńskiego nie miało sejmowej większości.

Wobec tego u władzy znalazła się ówczesna koalicja, którą tworzą Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica. Te ugrupowania zdobyły łącznie 248 mandatów. Jeden z nich należał do Sławomira Nitrasa, który został mianowany Ministrem Sportu i Turystyki.

Polityk Koalicji Obywatelskiej chętnie wypowiada się publicznie na temat igrzysk olimpijskich w Paryżu. Na początku kwietnia Nitras w rozmowie z Polską Agencją Prasową podzielił się swoimi prognozami medalowymi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

- Wierzę, że na igrzyskach olimpijskich w Paryżu zdobędziemy dwa medale w siatkówce, pierwszy medal lub medale w tenisie ziemnym oraz medale w lekkiej atletyce. Mam nadzieję, że wynik będzie nie gorszy niż trzy lata temu - powiedział.

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Interią poradził Sławomirowi Nitrasowi, by w ministerstwie znalazła się osoba na stanowisku wiceministra, która zna się technologicznie na przygotowaniach sportowych. - On powinien pełnić funkcję wiceministra - powiedział.

Były prezydent RP dodał, że na wspomnianym stanowisku powinien zasiadać ktoś taki, jak w przeszłości Stefan Paszczyk, specjalista od wyszkolenia m.in. w związku lekkoatletycznym czy też w Legii Warszawa,

- Paszczyk na pytanie, ile medali możemy zdobyć na olimpiadzie, zawsze bardzo twardo unikał odpowiedzi. To wynikało z jego świadomości, że o tym decyduje czynnik szczęścia, dyspozycji dnia, poziomu konkurencji, a to wszystko jest trudne do przewidzenia - zaznaczył.

Kwaśniewski zaapelował o to, by mówić o szansach medalowych, a nie o zdobytych medalach. Przypomnijmy, że igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Zobacz także:
"Najlepsza wiadomość wieczoru". Boniek nie ma wątpliwości
Brawo! Piękne sceny przed meczem Polek

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×