Brawo! Piękne sceny przed meczem Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Handball Polska / piłkarki reprezentacji Polski w specjalnych koszulkach
Twitter / Handball Polska / piłkarki reprezentacji Polski w specjalnych koszulkach
zdjęcie autora artykułu

Karolina Kochaniak-Sala ze łzami w oczach zareagowała na gest, na jaki zdecydowały się polskie piłkarki ręczne. Te nie zostały obojętne na kontuzję koleżanki z kadry.

Na początku kwietnia odbyły się mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet. Starcia z Kosowem miały słodko-gorzki smak dla Karoliny Kochaniak-Sali.

Co prawda reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na turniej, jednak 28-letnia zawodniczka doznała groźnej kontuzji. Rozgrywająca zerwała bowiem więzadło krzyżowe tylne w prawym kolanie.

To oznacza, że sezon się dla niej skończył i dodatkowo czeka ją bardzo długa przerwa od gry. Reprezentantka Polski ma przejść zabieg rekonstrukcji więzadła. Powrót na parkiet będzie możliwy najwcześniej pod koniec tego roku (czytaj TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

Obojętne na los Kochaniak-Sali nie pozostały jej koleżanki z kadry. Te przy okazji towarzyskiego spotkania z Brazylią wyszły do prezentacji w specjalnie przygotowanych koszulkach, na których było napisane "Karo, jesteśmy z tobą".

Gest ten wzruszył samą Karolinę Kochaniak-Salę, która zmagania koleżanek śledziła z perspektywy trybun. W pewnym momencie można było dostrzec łzy w oczach zawodniczki (zdjęcia możesz zobaczyć na końcu artykułu).

W tej chwili nie wiadomo, czy 28-latka zdąży na mistrzostwa Europy. Te rozpoczną się w listopadzie 2024 roku.

Dodajmy, że wspomniane spotkanie przygotowawcze do igrzysk olimpijskich z Brazylią zakończyło się triumfem Biało-Czerwonych w stosunku 26:22 (relacja z tego meczu dostępna jest pod TYM LINKIEM).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty