Polscy obywatele zatrzymani po ataku na rosyjskiego opozycjonistę. Wiadomo, kto mógł być jednym z nich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Thomas Lohnes / Leonid Wołkow
Getty Images / Thomas Lohnes / Leonid Wołkow
zdjęcie autora artykułu

W Wilnie dwóch Polaków zaatakowało Leonida Wołkowa, rosyjskiego opozycjonistę, współpracownika nieżyjącego Aleksandra Nawalnego. Jak informuje warszawa.wyborcza.pl, jednym z nich miał być kibol Legii Warszawa.

W tym artykule dowiesz się o:

Dwie osoby zatrzymane w związku z pobiciem rosyjskiego opozycjonisty Leonida Wołkowa to obywatele Polski - przekazał prokurator z Wilna Justas Laucius. Do ataku na rosyjskiego opozycjonistę, współpracownika nieżyjącego Aleksandra Nawalnego, doszło 12 marca.

Z kolei do zatrzymań doszło 3 kwietnia w Warszawie. Podejrzani to obywatele Polski. Przyjechali na Litwę tuż przed atakiem na Wołkowa i wyjechali wkrótce po napaści. Teraz na jaw wychodzą nowe informacje.

Donald Tusk podał, że zamachowcy się powiązani ze środowiskami kibicowskich ultrasów. Jednego z nich zidentyfikował jeden z informatorów portalu Gazety Wyborczej. To kibol stołecznego klubu, Legii Warszawa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego

"(Informatorzy, przyp. red.) wskazują na Maksymiliana K., zawodnika MMA (mieszanych sztuk walki), w przeszłości kickboksera, który reprezentował barwy warszawskiego klubu Legia Fight Club" - czytamy na portalu warszawa.wyborcza.pl.

Co ciekawe, kibole Legii znani byli z tego, że są przeciwnikami reżimu Władimira Putina. Chwilę po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, podczas jednego z meczów rozwinęli na trybunie transparent z wizerunkiem Putina wiszącego na szubienicy.

"Zatrzymani są podejrzani o to, że działając w zorganizowanej grupie, wykonywali polecenie służb specjalnych obcego państwa, zorganizowali na terytorium Republiki Litewskiej napad i spowodowali uszczerbek na zdrowiu obywatela Federacji Rosyjskiej L.W." - przekazała Wirtualnej Polsce Joanna Adamowicz z Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Zastępca szefa litewskiej policji kryminalnej Saulius Birginas przekazał, że zatrzymane osoby są znane polskim organom ścigania.

Przypomnijmy, że Leonid Wołkow został spryskany gazem pieprzowym i pobity, w tym kilkunastokrotnie uderzony młotkiem.

Zobacz także: Będzie chętny? Ujawnił, ile Roma chce za Zalewskiego Grosicki zobaczył show Probierza w TVN. I pozamiatał wpisem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty