NFL: Gwiazdy American Conference lepsze w Pro Bowl

Najbardziej wartościowym zawodnikiem Pro Bowl został rozgrywający Matt Schaub z Houston Texans, który poprowadził gwiazdy American Conference do zwycięstwa 41:34 nad gwiazdami National Conference. Dwa przyłożenia miał także DeSean Jackson, skrzydłowy Philadelphia Eagles.

Krzysztof Zacharzewski

Czterdziesty w historii National Football League mecz gwiazd zakończył się zwycięstwem American Conference, wyrównując całkowity stan serii na 20:20. Startującymi rozgrywającymi po obu stronach byli Aaron Rodgers z Green Bay Packers oraz Matt Schaub z Houston Texas i jako że mecz był rozgrywany na Sun Life Stadium w Miami, gospodarzami tego pojedynku była AFC. Wszystkie cztery ofensywne pozycje w pierwszej kwarcie zakończyły się punktami, a wynik meczu otworzył Andre Johnson, który złapał piłkę z 33 jardów od swojego kolegi z zespołu (Schaub’a). Po przyłożeniu Brandon’a Marshall’a sześć minut później gospodarze prowadzili już 14:3i było to ich największa przewaga w tym meczu. Pierwszy touchdown dla National Conference zaliczył Steve Smith, wide receiver New York Giants, który z połowy boiska złapał piłkę w strefie punktowej. Było to jego jedyne złapane podanie w tym meczu, ale za to jakie.

W drugiej kwarcie jedyne przyłożenie (pierwsze ze swoich dwóch) miał DeSean Jackson, który w całym meczu złapał sześć piłek na 101 jardów. Mimo wielkich zapowiedzi kontrowersyjny, ale niezwykle popularny Chad Ochocinco nie był ani punterem ani kickerem. W swojej profesji radził sobie jednak całkiem nieźle łapiąc cztery podania na 80 jardów i otrzymując po swoim pierwszym udanym zagraniu owację od wielu kibiców. Mimo że publiczność bardzo tego chciała, nie udało mu się jednak dwukrotnie złapać piłki w strefie punktowej z powodu zawzięcie kryjącego go Asante Samuela. Najdłuższym punktowym zagraniem meczu było drugie przyłożenie Jakckson’a, który tym razem przebiegł z piłką po złapaniu 50 jardów, a podającym był jego rozgrywający z Philadelphii, a więc Donovan McNabb. W odpowiedzi na to Vincent Jackson złapał podanie z połowy boiska od David’a Gerrard’a. Skrzydłowy San Diego Chargers był najskuteczniejszym zawodnikiem jeśli chodzi o ilość złapanych jardów, których w siedmiu podaniach miał 122 i jedno TD.

Przy stanie 34:34 na sześć minut przed końcem meczu zwycięskie zagranie należało do największej gwiazdy tego meczu, a więc Chirs’a Johnson’a z Tennessee Titans, którego sześciojardowy bieg dał ekipie American Conference siedem punktów przewagi. Goście mieli jeszcze dużo czasu na wyrównanie, ale podanie Tony’ego Romo na nieco ponad dwie minuty przed końcem zostało przechwycone przez James’a Harrison’a, kończąc marzenia NFC na zwycięstwo w tym pokazowym meczu. MVP tego spotkania został Schaub, który podawał celnie trzynaście razy w siedemnastu próbach na 189 jardów i dwa przyłożenia. Bardzo mało zobaczyliśmy w tym spotkaniu gry biegowej. Najwięcej ziemi w grze dołem w zespole przyjezdnych zdobył niespodziewanie McNabb, których miał 26. O wiele więcej zobaczyliśmy od gwiazd American Conference, wśród których najskuteczniejszym running backiem był Ray Rice z Baltimore Orioles z liczbą 42 jardów oraz Maurice Jones-Drew z Jacksonville Jaguuars, których miał 30 i jedno przyłożenie.

Z uwagi na rozgrywany w niedzielę Super Bowl nie zobaczyliśmy wybranych do gry w tym meczu zawodników z Indianapolis Colts oraz New Orleans Saints, dla których będzie to najważniejszy dzień tego sezonu.