Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

British Open - Woods poza podium, zwycięstwo Oosthuizena

Uwikłany w skandal obyczajowy amerykański golfista Tiger Woods nie znalazł się na podium wielkoszlemowego turnieju Masters British Open. W szkockim St. Andrews zajął dopiero 24. miejsce, a triumfował reprezentant RPA Lodewicus Theodorius Oosthuizen.
Polska Agencja Prasowa
Polska Agencja Prasowa

To jego pierwszy triumf w zawodach tej rangi. Golfista z RPA potrzebował czterech uderzeń mniej na pokonanie pola od siedmiu Lee Westwooda z Anglii.

- To niesamowite wygrać turniej wielkoszlemowy, ale zwyciężyć przed 210 tys. kibiców w British Open to coś jeszcze większego - powiedział.

Oosthuizen otrzymał czek na kwotę 1,017 mln euro, a jako bonus prawo gry w kolejnych pięciu latach w czterech zawodach zaliczanych do Wielkiego Szlema. Oprócz British Open są to: The Masters, US Open i PGA Championship.

Tiger Woods, lider światowego rankingu wygrywał te zawody trzykrotnie, w tym dwukrotnie organizowane w St. Andrews. Najlepszym okazał się tam w latach 2000 i 2005. Trzeci tytuł zdobył w 2006 roku na polu Royal Liverpool Golf Club.

W 2009 roku British Open wygrał rodak Woodsa, Stewart Cink. Rekordzistą turnieju organizowanego od 150 lat, jeśli chodzi o liczbę zwycięstw jest Anglik Harry Vardon, który zwyciężył w latach: 1896, 1898, 1899, 1903, 1911 i 1914.

Woods był bohaterem jednego z największych skandali towarzyskich w ubiegłym roku. Po ujawnieniu jego licznych romansów i zdrad, golfista zawiesił karierę sportową i poddał się kuracji w klinice leczącej uzależnionych od seksu.

Po prawie pięciomiesięcznej przerwie zagrał w kwietniu w wielkoszlemowym turnieju The Masters w Auguście, który wygrał wcześniej cztery razy, zajmując ex aequo z Koreańczykiem K.J. Choiem czwartą lokatę.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Agencja Prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×