Czas na snooker w rytmie samby! Przyszły sezon z nowym turniejem w Sao Paulo!

W ostatnim czasie snooker przechodzi prawdziwą rewolucję. Coraz więcej pojawia się państw, w których odbywają się prestiżowe zawody tej dyscypliny sportu. Nie inaczej będzie w przyszłym roku. Tym razem do grona poszerzającej się w bardzo szybkim tempie rodziny bil na zielonym suknie dołączy w najbliższym sezonie Brazylia.

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Tak bowiem postanowili włodarze zawodowego snookera. W kalendarzu miejsce na nowy turniej znalazło się w połowie września w Sao Paulo. Mowa o Brazilian Masters, którego pula nagród pierwszej edycji ma wynosić dwieście tysięcy funtów, ma duże szanse, aby stać się wkrótce pełnym turniejem rankingowym. Póki co rozegrany zostanie w formie zaproszeniowej, a więc wystąpi w nim razem szesnaście osób, w tym dwanaście najwyżej sklasyfikowanych w światowym rankingu oraz cztery z dzikimi kartami. Uczestnicy tej imprezy rywalizować będą znanym już systemem pucharowym, czyli przegrywający odpada, a początkowe fazy toczyć się będą do czterech wygranych frejmów, zaś 1/2, jak i finał do pięciu zwycięskich partii.

Ostatni okres czasu jest z pewnością przełomowy dla Kraju Kawy. Nieco wcześniej udany debiut wśród profesjonalistów zaliczył pierwszy w historii reprezentant Brazylii - 33-letni Igor Figueiredo.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×