The Crew Wrocław - 2011 rokiem nowości (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wicemistrzów Polski - The Crew Wrocław w tym roku wzmocni aż 4 amerykańskich graczy z olbrzymim doświadczeniem. Do drużyny powrócą obaj zawodnicy z przeszłością w NFL, czyli Aki Jones i Mark Philmore. Dołączą do nich rozgrywający Justin Walz oraz obrońca Deante Battle. Drużyna ma także nowego trenera głównego. Jest nim Jacek Wallusch - jeden z najbardziej doświadczonych polskich szkoleniowców.

W tym artykule dowiesz się o:

Justin Walz jest absolwentem Western New England College, gdzie przez 4 lata był podstawowym rozgrywającym. Zwycięzca nagrody Gold Helmate czasopisma Boston Globe, Sportowiec roku 2008 na swoim uniwersytecie, wybiegał prawie 1000 jardów i rzucił ponad 7000 w czasie swojej edukacji. W roku 2010 był jednym z najbardziej obiecujących zawodników, którzy zdecydowali się na grę w Europie, zainteresowane nim były władze m.in. Prague Panthers.

- Wbrew pozorom w Polsce poziom robi się coraz wyższy. Połowa drużyn w pierwszej lidze będzie miało w swoim składzie amerykańskiego rozgrywającego, nie potrzebna mi jest więc większa motywacja, jestem tu po to, by udowodnić że jestem najlepszy i doprowadzić The Crew do Mistrzostwa Polski. Chciałem również podziękować Crewniakowi za umożliwienie kontaktu z drużyną - mówi Walz.

Film z najlepszymi zagraniami Justina z czasów Uniwersytetu:

Kim jest Crewniak?

Postać tajemniczego Crewniaka już zdobywa popularność w internecie. Zapraszamy na portal Facebook na jego stronę, kim jest Crewniak na razie pozostaje zagadką, która będzie się rozwiązywać wraz z kolejnymi tygodniami. Crewniak będzie również organizował konkursy i wiele innych atrakcji dla kibiców The Crew.

Deante Battle w latach 2004-2007 wraz z Markiem Philmorem grał w Northwestern Wildcats w najwyższej Dywizji NCAA na pozycji cornerback (2005-07). W 2008 roku wziął udział w testach do drużyn NFL- Buffalo Bills i Atlanta Falcons. W latach 2009- 2010 grał w Europie w Finlandii oraz Niemczech w lidze GFL.

Film z najlepszymi zagraniami Deante z czasów uniwersytetu:

Poza grą będzie pomagał w prowadzeniu treningów, układał grę ofensywną oraz pracował nad promocją futbolu amerykańskiego we Wrocławiu i w Polsce.

- Uważamy, że czwórka graczy amerykańskich, którymi będziemy dysponować w tym roku, jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym składem z wszystkich lig europejskich i pozwoli nam odzyskać długo oczekiwany tytuł mistrzowski. W tym roku wracamy z meczami na Stadion Olimpijski, gdzie kibice będą w połączeniu z meczami Devils Wrocław oglądać futbol na najwyższym poziomie prawie co tydzień. Będziemy również współpracować z Devils w promocji futbolu i meczów - mówi Jakub Głogowski, prezes klubu.

Z drużyną trenują już pierwsi zawodnicy wybrani z drużyn ligi Superflagbol, którzy prezentują znakomite umiejętności techniczne. Będą oni jeździć na mecze wyjazdowe, by zmierzyć się w futbolu flagowym z innymi drużynami, które posiadają drużyny juniorskie.

Klub chce także zacząć promować futbol amerykański wśród wrocławian na coraz szerszą skalę, w związku z tym zaplanowany cykl eventów, w czasie których będzie można poznać zawodników i spróbować swoich sił. Kolejnym ważnym elementem jest premiera filmu dokumentalnego o drużynie The Crew w reżyserii Bartosza Piotrowskiego, która odbędzie się prawdopodobnie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

2011 to również dalsza realizacja planu 2020 oraz Green Bay Polska, miasto Bielawa zgłosiła swoją kandydaturę do organizacji Finału PLFA 16 lipca, którego transmisja jest planowana w telewizji po raz pierwszy w historii Polski.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)