Drugi raz Higginsa po zawieszeniu, jednostronne ćwierćfinały w China Open

Dopiero 1 kwietnia John Higgins przegrał swój drugi pojedynek w rankingowym turnieju po powrocie do rywalizacji, po pamiętnym zawieszeniu go w prawach zawodnika.

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Początkowo także i w piątek nic nie zapowiadało przerwania imponującej ilości ponad piętnastu zwycięstw z rzędu utytułowanego Szkota. Na drodze triumfatora ostatniego Masters stanął jednak nie kto inny, jak Shaun Murphy. Brytyjczyk nie miał zbytnio problemów z pokonaniem wyżej notowanego przeciwnika, oddając mu zaledwie dwie partie. Solidnie grający Anglik, aby awansować do finału China Open będzie musiał rozprawić się jeszcze z rewelacyjnym Juddy'm Trumpem. Jego młodszy rodak w ćwierćfinale azjatyckiej imprezy odprawił z kwitkiem Petera Ebdona.

Do najlepszej "czwórki" dołączyli także faworyt gospodarzy - Ding Junhui (5-2 ze Stephenem Lee) oraz jako jedyny nie zawodzący z głównych kandydatów do końcowego sukcesu Mark Selby (5-1 z Allisterem Carterem). Rezultaty 1/4 finału mogą zaskakiwać, gdyż każde z tych spotkań miało nieoczekiwanie jednostronny przebieg.

Przypomnijmy, że wcześniej z turniejem pożegnali się między innymi broniący niebawem w Sheffield mistrzowskiego tytułu - Australijczyk Neil Robertson, czy kontynuujący w dalszym ciągu serię niespodziewanych porażek - Ronnie O'Sullivan.

Wyniki 1/4 finału China Open:

Peter Ebdon 1-5 Juddy Trump

John Higgins 2-5 Shaun Murphy

Ding Junhui 5-2 Stephen Lee

Allister Carter 1-5 Mark Selby

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×