Snooker: Filipiak nadal bez wygranej w Main Tourze

Nazwisko Kacpra Filipiaka nie znajdzie się na liście uczestników przyszłorocznego turnieju German Masters. Polski nastolatek odpadł bowiem w pierwszej rundzie eliminacji, przegrywając 2-5 z Rory'm McLeodem.

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Po świetnym występie w Drużynowym Pucharze Świata starty młodziutkiego Kacpra Filipiaka nie robią już tak dużego wrażenia. Polski jedynak, trenujący w Akademii w Gloucester po raz kolejny musiał pogodzić się z porażką. Tym razem na jego drodze stanął Rory McLeod, kolorowa postać w świecie snookera. 30-letni Anglik, jedyny czarnoskóry zawodnik w Main Tourze stosunkowo niedawno, bo podczas szóstego PTC po raz pierwszy w karierze wbił swojego maksymalnego brejka. W starciu z 16-letnim warszawiakiem Brytyjczyk z jamajskimi korzeniami tej sztuki nie powtórzył, ale ostatecznie oddał Polakowi tylko dwie partie. Zaletami MCleoda są tradycyjnie niesamowita cierpliwość, długie wizyty przy stole, deprymujące przeciwnika, spore doświadczenie i gra na odstawne. Technikę obecnego szkoleniowca Kataru często porównuje się z tą, prezentowaną przez Petera Ebdona.

Historia pojedynków naszego rodaka w Main Tourze nie przedstawia się zbyt imponująco. Do tej pory Filipiak nie wygrał ani jednego meczu i w dalszym ciągu czeka na zwycięstwo. W swoim poprzednim starciu pod koniec października został rozbity 0-4 przez szkockiego gwiazdora Graeme'a Dotta. Przypomnijmy, że polski snookerzysta do elity zawodowców dostał się dzięki niespodziewanemu triumfowi w rozegranych na Malcie mistrzostwach Europy do lat 21. Warto zaznaczyć, że we wspomnianym German Masters nie zabraknie przedstawiciela naszego kraju. W Berlinie okazję do pokazania się szerszej publiczności otrzyma kapitan polskiej kadry. Krzysztof Wróbel, bo o nim mowa weźmie udział w lutowych zawodach dzięki dzikiej karcie.

W kwalifikacjach nie obyło się bez niespodziewanych rozstrzygnięć. Odpadli między innymi Steve Davis, Jack Lisowski i Jamie Burnett. Nie sposób pominąć sto czterdzieści siedem punktów, wbitych przez Mike'a Dunna.

Wyniki wybranych spotkań:

Rory McLeod 5-2 Kacper Filipiak

Jimmy White 5-3 Matthew Couch

Sam Craigie 5-1 Jack Lisowski

James Wattana 5-3 Passakorn Suwannawat

Adam Wicheard 5-2 Tony Drago

Dave Harold 3-5 Adam Duffy

David Grace 5-4 Mark Joyce

Robert Milkins 5-1 Steve Davis

Jimmy Robertson 0-5 Adrian Gunnell

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×