Kolejna porażka Nesty - relacja z meczu Nesta Karawela Toruń - GKS Tychy

W nowym roku torunianie nie spisują się lepiej. Pod wodzą nowego duetu trenerskiego Jarosława Lechocky'ego i Tomasza Jaworskiego przegrali już drugie spotkanie. Tym razem przed własną publicznością ulegli GKS-owi Tychy 2:4.<br />

W tym artykule dowiesz się o:

Po wysokiej porażce 0:11 w Sanoku, nowy trener Jarosław Lechocky chciał dobrze wypaść w swoim debiucie przed toruńską publicznością. Początek spotkania Nesta mogła zaliczyć do udanych. Przeważali na lodzie nad rywalami, jednak żadnej ze swoich akcji nie mogli wykończyć golem.

W drugiej połowie pierwszej tercji goście przełamali się i zaczęli naciskać
gospodarzy. Jednak dobra postawa Michała Plaskiewicza udaremniała wszelki ataki tyszan. Żadnej z drużyn nie udało się w tej odsłonie pokonać przeciwnika.

Na początku drugiej tercji torunianie mieli okazję, by wykorzystać okres gry w przewadze. Jednakże ani kapitanowi Przemysławowi Bomastkowi, ani jego młodszemu koledze Kamilowi Kalinowskiemu nie udało się pokonać tyskiego golkipera.

Kiedy faulowany został Grzegorz Pasiut sędzia podyktował rzut karny i tym samym otworzyła się doskonała okazja dla gości. Jednak górą w tym pojedynku okazał się Plaskiewicz. Dopiero na dwie minuty przed końcem tercji wynik zdołał w końcu otworzyć Marcin Kozłowski.

W trzeciej tercji wynik powiększył Teddy Da Costa. Jednak torunianie długo nie czekali z odpowiedzią. Minutę później Arkadiusza Sobeckiego pokonał Marek Wróbel. Do wyrównania doprowadził Bomastek i kiedy już w sercach toruńskich kibiców pojawiła się nadzieja na korzystny rezultat w ciągu minuty tyszanie objęli prowadzenie za sprawą strzału Romana Simicka. Ostateczny wynik ustalił Adam Bagiński.

Nesta Karawela Toruń - GKS Tychy 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Nesta Karawela Toruń:
Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Koseda, Smeja, Wróbel, Kalinowski K., Baranyk - Lidtke, Porębski, Jankowski, Dzięgiel, Minge - Maj, Ziółkowski, Gościmiński, Chrzanowski, Winiarski.

GKS Tychy: Sobecki - Jakes, Bobcek, Bagiński, Simicek, Woźnica - Kotlorz,