Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wrocław otrzyma pomoc w organizacji World Games 2017?

Wrocław otrzymał prawo organizacji Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games w 2017 roku. Czy stolica Dolnego Śląska otrzyma pomoc w odpowiednim przygotowaniu się tej imprezy? W poniedziałek mówiła o tym minister sportu i turystyki, Joanna Mucha.
Artur Długosz
Artur Długosz

Nie licząc Euro 2012, igrzyska w 2017 roku będą największą imprezą sportową w historii Polski. Wrocław pokonał m.in. Kapsztad, Moskwę i Budapeszt. Impreza odbędzie się najprawdopodobniej w sierpniu 2017 r. Organizacja World Games oznacza także konieczność budowy nowych obiektów sportowych. We Wrocławiu do 2017 r. ma powstać m.in. 50-metrowy basen pływacki. Były minister sportu - Adam Giersz wcześniej zapowiedział, że jeśli Wrocław otrzyma prawo organizacji igrzysk, to poprze wniosek o dofinansowanie budowy basenu z budżetu państwa. Czy tą decyzję podtrzymuje Joanna Mucha? - Ideę organizacji World Games we Wrocławiu doskonale znam i jak najbardziej popieram. To jest duża impreza sportowa, o ogromnej randze. Bardzo niewiele jest tego typu imprez, które przeprowadzane są w Polsce. Do 2017 roku na szczęście mamy na tyle dużo czasu, że nie musimy się bardzo śpieszyć z decyzjami. W związku z tym my z panem Prezydentem Wrocławia ustaliliśmy powołanie zespołu, w którym znajdą się osoby z ministerstwa i ludzie z miasta. Ten zespół będzie pracował w kierunku i w celu wypracowania dobrych rozwiązań - powiedziała minister sportu i turystyki.

- Mam nadzieję też na to, że znajdziemy wspólną nić porozumienia w związku z takim zorganizowaniem tej imprezy, które nie będzie nadwyrężało finansowo też strony rządowej. Wszyscy w tej chwili borykamy się z kryzysem i na przykład nowe programy wieloletnie bardzo trudno jest w tej chwili proponować Radzie Ministrów. Bardziej będziemy musieli sięgnąć chyba do zwykłych programów i w ich ramach Wrocław prawdopodobnie będzie aplikował o środki finansowe na rozbudowę infrastruktury. Jestem jednak przekonana, że dojdziemy do porozumienia - dodała Joanna Mucha.

Czy Wrocław może więc liczyć na jakieś pieniądze przy organizacji World Games 2017? - Będziemy mieli do czynienia z aplikacją. Jestem przekonana, znając Wrocław, że ta aplikacja będzie jak najbardziej poprawna. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby coś mogło się z nią złego stać. Poziom finansowania będziemy wypracowywać w porozumieniu z panem Prezydentem - podkreśliła minister.

Pozytywnie do całej sprawy podchodzi także Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. - Rozmawialiśmy przez chwilę o tej sprawie i zgodziliśmy się, że będzie zespół dedykowany temu tematowi. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowany z decyzji, którą mamy w obecnej chwili. Wszystko będzie dobrze - powiedział.

- Być może za bardzo ostrożnie się wypowiadam, ale ja jestem taką osobą, która woli mniej obiecać, a więcej zrobić niż odwrotnie - podsumowała natomiast Joanna Mucha.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×