Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MLB: Ryan Dempster przedłużył umowę z Cubs

Po kilku dniach od uzyskania statusu wolnego agenta Ryan Dempster zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Chicago Cubs. Jeden z czołowych miotaczy National League będzie grał w dotychczasowym zespole przez kolejne cztery sezony.
Krzysztof Zacharzewski
Krzysztof Zacharzewski

Ryan Dempster rozpoczął swoją zawodową karierę dziesięć lat temu w zespole Florida Marlins gdzie radził sobie całkiem dobrze i w jednym sezonie odniósł nawet piętnaście zwycięstw. Z Chicago Cubs jest związany od roku 2004 i od tamtego czasu przez kolejne cztery lata występował w roli miotacza grającego w drugiej połowie meczu w celu utrzymania korzystnego wyniku. Na początku tego sezonu z braku laku Cubs postanowili dać szansę Dempster’owi na pozycji miotacza startującego, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Bilans 17-6 był najlepszym w zespole i jednym z lepszych w lidze, a ERA 2,96 była potwierdzeniem jego wspaniałej dyspozycji. Po takiej eksplozji formy i odkrycia na nowo talentu Ryan’a władze Cubs postanowiły przedłużyć z nim umowę. Uczestnik tegorocznego meczu gwiazd jest szczęśliwy z takiego rozwoju sytuacji: -Pomyślałem, że jestem dokładnie tam gdzie chcę być-. Praworęczny pitcher za kolejne cztery lata, aż do roku 2012 zarobi 52 mln dolarów. Możliwość zerwania kontraktu będzie miał dopiero po trzech latach i wówczas za czwarty sezon otrzyma 14 milionów.

Do mniej znaczącej wymiany doszło na linii Boston Red Sox – Kansas City Royals. Środkowy polowy bostończyków, Coco Crisp, który musiał w tym sezonie dzielić pozycję z młodszym od siebie Jacoby’m Ellsbury’m, zdecydował się na możliwość opuszczenia zespołu. W zamian za niego mistrzowie sprzed dwóch lat otrzymają młodego, dobrze prosperującego miotacza. Jest nim Ramon Ramirez, który w tym sezonie w 71 meczach zaliczył bilans 3-2 i ERA 2,64. Z kolei Crisp, który zagrał mniej więcej w połowie meczy swojego teamu zdobył 7 HR, 41 RBI i ukradł aż 20 baz. Póki co, dokładne warunki zatrudnienia tych zawodników przez nowe zespoły nie są znane.

Tymczasem na rynku wielkich wolnych agentów robi się coraz większy tłok. Los Angeles Dodgers, którzy nie odpowiedzieli jeszcze na "żądania" sześcioletniej umowy Manny’ego Ramirez’a, są gotowi zaproponować taką C.C Sabathii. Miotacz Brewers otrzymał już jednak taką od New York Yankees, którzy proponują mu 140 mln dolarów. Na liście życzeń "Jankesów" znalazł się również A.J. Burnett, z którym prowadzą rozmowy. Po tym jak Cubs podpisali nowy kontrakt z Dempster’em jasne było, że nie będą dłużej zainteresowani Jake’em Peavy, który prawdopodobnie ponowi rozmowy z Atlanta Braves. Z kolei Washington Nationals rozpoczęli rozmowy z Mark’iem Teixeirą, który nie otrzymał jeszcze propozycji przedłużenia umowy od Los Angeles Angels.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×