Medale Darii Pogorzelec, Karoliny Tałach, Mariki Popowicz i Ewy Nelip na Wojskowych Igrzyskach

Daria Pogorzelec zdobyła srebrny medal w rywalizacji judoczek w kategorii do 78 kilogramów na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Mungyeong.

Piotr Ziemka
Wyższość Darii Pogorzelec musiały uznać: Georgette Sagna, Huzihen He, a także Natalia Kazancewa. W pojedynku o złoto zwyciężyła Słowenka Anamari Velensek. Na trzeciej pozycji w kategorii do 70 kilogramów uplasowała się Karolina Tałach. W 1/4 finału Polka okazała się lepsza od Marie Moulin. W 1/2 triumfowała Rosjanka Alena Prokienko. Starcie o brąz Tałach wygrała z Lynn Mossong z Luksemburga. Obie polskie judoczki stały już na podium igrzysk w Korei Południowej po sobotniej rywalizacji drużynowej, w której Polki były drugie.

Brązowy medal w biegu na 100 metrów zdobyła Marika Popowicz. Polka uzyskała czas 11.50. Zwyciężyła Brazylijka Rosangela Oliveira (11.17). Druga finiszowała Ukrainka Natalia Pohrebniak (11.46). Na piątej pozycji sklasyfikowano Weronikę Wedler (11.63).

Na trzecim stopniu podium w turnieju szpadzistek stanęła Ewa Nelip. W 1/16 finału pokonała ona swą rodaczkę Magdalenę Piekarską 15:13, a w 1/8 - Niemkę Imke Duplitzer też 15:13. W ćwierćfinale urodzona w 1989 roku Polka wygrała 15:9 z Jeleną Rublewską z Łotwy. Natomiast w 1/2 przegrała z Rosjanką Anną Siwkową 10:15.

Polska ma w dorobku 11 medali (1+3+7). Więcej pozycji w TOP3 wywalczyły cztery kraje: Rosja, Chiny, Brazylia i Korea Południowa.