Drugie złoto Tomasza Polewki, brąz szpadzistek na Igrzyskach Wojskowych

Tomasz Polewka wygrał wyścig na 50 metrów stylem grzbietowym podczas Światowych Igrzysk Wojskowych w Korei Południowej. Dwa dni wcześniej był on najlepszy w rywalizacji na 100 m.

Piotr Ziemka

Tomasz Polewka triumfował z czasem 25.28. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Dong-Won Jeong (25.56). Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Włoch Niccolo Bonacchi (25.87).

Na trzecim stopniu podium w turnieju szpadzistek stanęły: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip, Magdalena Piekarska i Martyna Synoradzka. W ćwierćfinale Polki pokonały Chinki 45:34, a w 1/2 finału - przegrały z Rosjankami 37:40. W pojedynku o brąz Biało-Czerwone uzyskały o jeden punkt więcej od Włoszek (31:30). Nelip we wtorkowym turnieju indywidualnym była trzecia.

Dwa srebrne medale w pięcioboju morskim zdobył Jacek Śliwiński. W rywalizacji indywidualnej Polak zgromadził 6183 punkty. Wyprzedził go jedynie Niemiec Matthias Wesemann (6200). Natomiast w klasyfikacji drużynowej Polacy wywalczyli 24338 pkt. Oprócz Śliwińskiego w składzie znaleźli się: Maciej Janiszewski, Mateusz Kierzkowski, Karol Morek i Mateusz Szurmiej. Zwyciężyli Brazylijczycy (24363).

Polska reprezentacja w 6. edycji Światowych Igrzysk Wojskowych zdobyła dotychczas 30 krążków (6+9+15) i jest piąta w klasyfikacji medalowej. Na czele znajduje się Rosja z dorobkiem 115 lokat w TOP3 (51+37+27).