KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kalendarz PARA.Olimpijczycy 2016 - nietypowy projekt w nadzwyczajnym wykonaniu!

Wysokie obcasy, garnitury, nienaganne fryzury i makijaże ale przede wszystkim wspaniała idea - czyli kalendarz PARA.Olimpijczycy 2016.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg

To właśnie w nim najlepsi polscy olimpijczycy oraz paraolimpijczycy, pokazani w niecodziennych dla nich stylizacjach, uświadamiają, że między nimi nie ma żadnych różnic.

W związku z nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi w Rio De Janeiro w 2016, założyciele studia projektowego F11, zdecydowali się na stworzenie tego projektu, w tym kalendarza sportowego. Za pomysłem tak prostym kryje się jednak nietypowa idea, aby pokazać sportowca pełno- oraz niepełnosprawnego razem, jako PARĘ.

Każdy miesiąc przedstawia inną dyscyplinę, inną PARĘ. Wszystkie osoby występujące na kartach kalendarza osiągnęły wielkie sukcesy sportowe, których ranga nie powinna się różnić. A jednak, gdy w mediach głośno o dokonaniach naszych olimpijczyków, o paraolimpijczykach wspomina się niewiele. Właśnie dlatego, Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej Jabłoński (F11 - Pracownia / f11.art.pl), postanowili pokazać, że między tymi ludźmi, w ich poświęceniu sportowym i dążeniu do bycia najlepszym, nie ma żadnych różnic. Natomiast tych fizycznych często nie widać nawet na zdjęciu. Chęć do przekonania większej ilości ludzi, że niepełnosprawność nie jest niczym wstydliwym i, że należy o niej mówić udzieliła się także sportowcom, którzy z wielką przyjemnością brali udział w projekcie.

Wszystkie fotografie pozwalają nam zobaczyć sportowców w, niecodziennych dla nich, eleganckich stylizacjach. „Nigdy wcześniej nie brałam udziału w takiej profesjonalnej sesji zdjęciowej. Tyle osób dbało o to, bym pięknie wyglądała i dobrze się czuła. Nawet niska temperatura tego dnia nie zepsuła humoru. Wspaniała atmosfera, wielkie przeżycie.” mówi Aleksandra Socha, wicemistrzyni świata w szabli. Za każdą ze stylizacji stał pełen chęci do pracy zespół, który pilnował aby każde zdjęcie było wyjątkowe. Zamierzony efekt został osiągnięty pokazując, że paraolimpijczycy sprawdziliby się w rolach ambasadorów znanych marek w kampaniach reklamowych równie dobrze jak olimpijczycy.

Kalendarz jest projektem non-profit, którego powstanie napędzała pasja oraz zaangażowanie, zarówno twórców i całego zespołu, jak i samych sportowców. Zachęcamy do zapoznania się ze STRONĄ PROJEKTU, oraz do trzymania kciuków za naszych olimpijczyków i paraolimpijczyków na Igrzyskach w Rio w 2016 roku.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×