WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Katowice gospodarzem kongresu WADA w 2019 roku

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach w 2019 roku stanie się światowym centrum antydopingu. Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) podjęła decyzję, że to właśnie w tym mieście odbędzie się Światowa Konferencja Antydopingowa.
Michał Bugno
Michał Bugno
AFP / FRANCK FIFE / Na zdjęciu: testy antydopingowe

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

- To niezwykle prestiżowe wydarzenie dla Polski, miasta Katowice i całego środowiska sportowego oraz kolejny ważny krok w walce o czysty sport! To właśnie w naszym kraju zapadną kluczowe decyzje wyznaczające globalny kierunek walki z dopingiem - powiedział minister Witold Bańka tuż po ogłoszeniu decyzji WADA i powierzeniu Katowicom organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej.

Szacuje się, że podczas tego wydarzenia Katowice odwiedzi około dwóch tysięcy przedstawicieli wszystkich środowisk, które angażują się w walkę z dopingiem na całym świecie. Podczas konferencji dojdzie do wyborów nowych władz WADA oraz zatwierdzenia zmian w Światowym Kodeksie Antydopingowym.

WADA to niezależna fundacja utworzona pod przewodnictwem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w 1999 roku w Lozannie. Jej głównym celem jest koordynacja działań przeciwko zażywaniu zabronionych środków chemicznych przez sportowców. W 2001 roku organizacja przeniosła swoją główną siedzibę do Montrealu.

Konferencja w Katowicach będzie piątą edycją imprezy. Poprzednie odbyły się w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: Nikt nie chce walczyć z oszustami. To dla mnie niewyobrażalneCzy Katowice skorzystają na organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • margota 0
  Ciekawa jestem na czym Katowice skorzystają ???
  Oczywiście oprócz krótkiego zwiedzania pałacu zimowego ;))
  Konferencja bardzo ważna i mam nadzieję, że miasto stanie na wysokości zadania i nie będzie powtórki z turnieju tenisowego !
  Wtedy dali marketingowego ciała na całego !!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)