World Games 2017: Kolejne medale Polaków

Polska powiększyła swój dorobek medalowy podczas World Games o kolejne dwa krążki. Złoty medal w motoparalotniarstwie zdobył Wojciech Bógdał, a brązowy Marcin Bernat.

Karol Borawski
PAP / Maciej Kulczyński
Mimo niekorzystnych warunków udało się rozegrać zawody w motoparalotniarstwie. Konkurencję rozegrano na lotnisku w Szymanowie.

Złoty medal wywalczył w bardzo dobrym stylu mistrz świata i Europy Wojciech Bógdał. Trzecie miejsce wywalczył inny reprezentant Polski Marcin Bernat, a brąz przypadł reprezentantowi Tajwanu Kittiphopowi Phrommatowi.

Reprezentacja Polska ma już osiem medali na World Games 2017. Na dorobek składają się: jeden złoty krążek, trzy srebrne i cztery brązowe.

Po rozegraniu 74 z 201 konkurencji Biało-Czerwoni zajmują 13. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzi Rosja, która zdobyła aż 35 medali, w tym 20 złotych.

Czy World Games we Wrocławiu okażą się sukcesem organizacyjnym?