Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Maciej Zientarski po latach opowiedział o wypadku. "Nie pogodziłem się z tym"

Maciej Zientarski zdecydował się wrócić do tragedii sprzed 10 lat, gdy w wypadku samochodowym zginął jego przyjaciel, inny dziennikarz motoryzacyjny, Jarosław Zabiega.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Maciej Zientarski (w środku) PAP / TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk / Na zdjęciu: Maciej Zientarski (w środku)
Maciej Zientarski miał wypadek w lutym 2008 roku. Według ekspertyzy dla  prokuratury, jego Ferrari pędziło z prędkością 150 km/h po ulicach Warszawy - 3-krotnie wyższą niż dozwolona. Samochód wpadł w poślizg, uderzył w filar wiaduktu i doszczętnie spłonął. W wyniku wypadku zginął dziennikarz motoryzacyjny "Super Expressu" - 30-letni Jarosław Zabiega.

Zientarski z wieloma ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala i cudem przeżył. Przez miesiąc był w śpiączce. - Z wypadku nic nie pamiętam, nie mam pamięci z rok, dwa lata przed wypadkiem. Rehabilitacji i leczenia też nie pamiętam - przyznał w rozmowie z dziennikarzem Jackiem Smarujem w programie TVN 24, "Czarno na białym".

Rodzina Zientarskiego ujawniła, że dziennikarz walczył z depresją i chciał sobie odebrać życie. - Przychodził do nas i mówił "wiesz co, ja idę się zabić". Znikał i nie było z nim kontaktu - przyznał jego ojciec, również dziennikarz motoryzacyjny, Włodzimierz Zientarski.

Początkowo Zientarski został skazany na 3 lata więzienia i 8 lat zakazu prowadzenia samochodu. Sąd drugiej instancji zmniejszył wyrok więzienia do dwóch lat, ale dziennikarz nie trafił za kratki, ze względu na swój stan zdrowia. Obecnie jest częściowo ubezwłasnowolniony.

Do tej pory Zientarski spotyka się z ostrą krytyką. - Jest mi potwornie przykro. To nie daje często mi żyć. Ciągle chcę wszystkich przeprosić za, co to się stało. Niestety fizycznie czuję się świetnie. Ludzie łatwiej by mnie traktowali, gdybym był gościem bez nogi albo ręki. Tym, którzy mnie obwiniają, mam do powiedzenia jedno, mam nadzieję, że ich w życiu to nigdy nie spotka. Ja na pewno się z tym nie pogodziłem i nie jest lepiej - dodał na koniec.

Swojego syna broni również ojciec Włodzimierz. - Wziął odpowiedzialność. Nie ma majątku, nie ma zdrowia, cała jego kariera się zawaliła, a przecież to był bardzo popularny człowiek. Co jeszcze może zrobić? Może pójść i się podpalić - podkreślił znany dziennikarz.

Zientarski wciąż interesuje się motoryzacją. Od jakiegoś czasu prowadzi swój program na YouTubie, który, jak podkreśla jego żona, "jest najlepszą formą terapii". - Staram się odnaleźć sens w moim życiu - przyznał 49-latek.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Skorupski skapitulował dwa razy. Bologna straciła punkty w końcówce [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Czarno na białym / TVN 24
Komentarze (37)
 • Krystian Brzezinski Zgłoś komentarz
  Swoje wycierpial czasu nie cofnie , co było minęło . Pasja motoryzacyjna wyssana od najmniejszych lat dzieki człowiekowi który jako nieliczny prowadził programy motoryzacyjne.Panie Macieju
  Czytaj całość
  życzę zdrowia i trzymam kciuki aby pasja motoryzacją nigdy nie odeszła .
  • pele40i4 Zgłoś komentarz
   Zero żalu, jestem kierowcą karetki pogotowia od 30 lat ,szybciej jak 120 km/h nie jechałem choć mogłem , nawet 160 , ale po co , ma na pokładzie personel i pacjenta, o innych uczestnikach
   Czytaj całość
   ruchu drogowego nie wspomnę( po prostu tragedia-ja jadę i ja jestem najważniejszy). Sorry ale taki klimat.Poza tym ,życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam.
   • Anna Nowacka Zgłoś komentarz
    Ten baran zapomina, że sam robił to, co ci mordercy z ostatniego wyścigu. Nie ma usprawiedliwienia dla niego.
    • Artur Artur Zgłoś komentarz
     150 w terenie zabudowanym , zabił kolegę , nie siedział nawet do sprawy ????? pieniądze,pieniądze , nazwisko .Jaki cel takiego programu? dla wywołania współczucia????
     • Artur Artur Zgłoś komentarz
      150 w terenie zabudowanym , zabił kolegę , nie siedział nawet do sprawy ????? pieniądze,pieniądze , nazwisko .Jaki cel takiego programu? dla wywołania współczucia????
      • ggdd Zgłoś komentarz
       "Może pójść i się podpalić." Może. Trzeba było synka nauczyć myślenia i odpowiedzialności.
       • Extraklapa Zgłoś komentarz
        Czasami widzę theBili jadących z taką prędkością po mieście i zawsze tylko myślę, że jak coś to niech oni, a nie jeszcze ktoś postronny. Tutaj tak na szczęście było... Zero
        Czytaj całość
        współczucia.
        • horst u. Zgłoś komentarz
         Chyba Pan Maciej nie rozumie prostej rzeczy - rozwinięcie w terenie zabudownym prędkości 150 km/h to jest jak zabawa odbezpieczonym granatem w tłumie ludzi. Nie odpowiedział za ten czyn, bo
         Czytaj całość
         nazywa się Z. i ma swoje/ojca układy - każdy inny piątaka najmniej dostałby od ręki.
         • QUETZAL Zgłoś komentarz
          Bezplatnie opowiedzial o swojej "tragedii" czy za pare groszy?
          • MrLouie Zgłoś komentarz
           Chwila fałszywego upojenia i reszta życia jak roślina, z przebłyskami świadomości jedynie przypominającej o utraconym życiu i winie za śmierć przyjaciela. Nie warto.
           • amen Zgłoś komentarz
            Niech prowadzi jakieś kampanie, niech uświadamia innych. Dawniej tacy "nawróceni" przechodzili na rzekomo boską ścieżkę i szli do jakiegoś klasztoru szorować podłogi albo wykopywać
            Czytaj całość
            ziemniaki. Tak, de facto zrzekali się swojego życia i komfortów z nim związanych w imię szukania odkupienia i próby zadość uczynienia sprawiedliwości.
            • Zygmunt Modrzejewski Zgłoś komentarz
             Sprawa jest zupełnie inna on i jego koledzy po fachu pouczają kierowców .Mówią o bezpiecznej i rozważnej jeździe a sami wsiadając za kierownicę łamią przepisy . Taka dwulicowość to
             Czytaj całość
             moda u celebrytów i polityków .To jest żałosne .
             • kibic84 Zgłoś komentarz
              Zabrakło mu umiejętności i rozwagi i niestety zniszczył życie sobie i innym. Powinien na drodze myśleć a tego zabrakło... Sekunda i życie się diametralnie zmienia i nie dotyczy to
              Czytaj całość
              tylko bogatych i sławnych, ale wszystkich. Ludzie po prostu myślcie na drodze o sobie, swoich bliskich i innych ludziach
              Zobacz więcej komentarzy (9)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×