KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezydent Krakowa stawia sprawę jasno. "Wesprzemy igrzyska europejskie, jeśli będą rządowe gwarancje"

Europejski Komitet Olimpijski przyznał miastu Kraków organizacje Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Prezydent Jacek Majchrowski deklaruje pomoc finansową, ale jednocześnie czeka na rządowe gwarancje. Na razie takowych nie ma.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
reprezentanci Polski podczas otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku Getty Images / Francois Nel/Getty Images for BEGOC / Na zdjęciu: reprezentanci Polski podczas otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku
Przyznanie Krakowowi organizacji tych igrzysk było formalnością. Stolica Małopolski była jedynym kandydatem do przeprowadzenia zawodów w 2023 roku.

Zobacz także: Oficjalnie: Kraków gospodarzem Igrzysk Europejskich w 2023 roku!

"Nie mam żadnych wątpliwości, że organizacja Igrzysk Europejskich w Małopolsce w 2023 to wielka szansa na promocję i rozwój całego regionu" - napisał na Facebooku Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Prezydent zadeklarował pomoc finansową, ale w momencie otrzymania rządowych gwarancji. Na razie takowych nie ma. Majchrowski stawia sprawę jasno: "Kraków po zapoznaniu się ze szczegółami organizacyjnymi w miarę możliwości i na miarę finansowych gwarancji rządowych będzie wspierał to przedsięwzięcie" - skomentował.

Majchrowski przyznał, że inicjatorami przedsięwzięcia pt. "Igrzyska Olimpijskie w Krakowie" są województwo małopolskie i Polski Komitet Olimpijski.

Ze słów organizatorów Igrzysk Olimpijskich wynika, że trzecia edycja, która odbędzie się w Krakowie, będzie miała bardzo bogaty program sportowy, a dzięki wielu szansom na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej, zachęci najlepszych europejskich sportowców do wzięcia udziału w niej. Na razie jednak nie wiadomo, jakie dyscypliny będą podczas Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie.

Zobacz także: Mistrzostwa Europy U-21. Wzruszający moment po meczu. O pięknym geście piłkarza mówi cały świat

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Prezes ZPRP? Sławomir Szmal
Czy Kraków wycofa się z organizacji IE w 2023 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×