Igrzyska Europejskie 2019. Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski ze złotem! Pierwszy medal dla Polski

Czwartego dnia Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku doczekaliśmy się pierwszego medalu dla Polski. Po złoto sięgnęli Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Łukasz Jaworski (P) i Artur Zakrzewski (L) PAP / Na zdjęciu: Łukasz Jaworski (P) i Artur Zakrzewski (L)
Artur Zakrzewski i Łukasz Jaworski zdobyli złoty medal w skokach synchronicznych na trampolinie. Polacy osiągnęli wynik 51.450. Drugie miejsce zajęli Ukraińcy (51.350), a podium uzupełnili Francuzi (50.790).

Igrzyska Europejskie odbywają się na stadionie w Mińsku (Białoruś). Zawody rozpoczęły się w piątek 21 czerwca i potrwają do niedzieli, 1 lipca.

Dla Polaków to pierwszy medal na igrzyskach. Za sprawą złota od razu wskoczyli na 23. miejsce w klasyfikacji medalowej. W czwartym dniu rywalizacji pewnie prowadzą Rosjanie z 47 krążkami (21 złotych, 12 srebrnych i 14 brązowych). Za ich plecami znajduje się Białoruś (36 medali, w tym 11 złotych) oraz Gruzja (19 medali, w tym 6 złotych).

To drugie Igrzyska Europejskie w historii. Pierwsze odbyły się 2015 roku w Baku. Polacy wywalczyli wtedy 20 krążków i zajęli 19. miejsce w klasyfikacji medalowej. Za 4 lata igrzyska odbędą się w naszym kraju - w Krakowie (więcej TUTAJ).

Oglądasz zmagania na Igrzyskach Europejskich?