Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Danuta Dmowska-Andrzejuk zwróciła się do sportowców i trenerów. Stypendia zostaną przedłużone

Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zapewnia sportowców i trenerów o tym, że stypendia nie zostaną wstrzymane. Pomoc otrzymają również kluby sportowe, które na razie nie mogą normalnie funkcjonować.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Danuta Dmowska-Andrzejuk Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: Danuta Dmowska-Andrzejuk

Pandemia koronawirusa spowodowała, że rozgrywki sportowe zostały wstrzymane. Pozamykano siłownie, korty tenisowe oraz wszelkie inne obiekty. Przełożono większość imprez sportowych. 

Danuta Dmowska-Andrzejuk napisała list otwarty, którego adresatem są przede wszystkim sportowcy. "Jako były sportowiec wiem, że trening w warunkach domowych, nie jest w pełni profesjonalny, dlatego jestem w stałym kontakcie z Panem Profesorem Łukaszem Szumowskim Ministrem Zdrowia oraz Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej, by jak najszybciej umożliwić rozpoczęcie treningów w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich. Proszę jednak wszystkich o zrozumienie sytuacji i cierpliwość. Zdrowie sportowców, trenerów i ich rodzin jest dla nas najważniejsze, dlatego wraz z dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu stosujemy się do wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia" - czytamy.

Pomoc mają też otrzymać kluby. "Postanowiłam, że w ramach Rządowego Programu "KLUB" przeznaczę dodatkowe środki oraz umożliwię rozliczanie pełnej kwoty dotacji na wynagrodzenia dla trenerów. To dzięki nim wielu młodych ludzi rozpoczyna swoją przygodę ze sportem, której zwieńczeniem jest medal na zawodach rangi międzynarodowej. Dlatego ważne jest wspieranie szkoleniowców, którzy przekazują swoją wiedzę i pasję najmłodszym" - dodała. 

"Inwestycja w utalentowanych i perspektywicznych zawodników jest ważnym elementem strategii rozwoju polskiego sportu. Polska Fundacja Narodowa w porozumieniu z Ministerstwem Sportu podjęła decyzję o przedłużeniu wsparcia 250 beneficjentów programu Team100 do września 2020 roku. Wydłużony w czasie został również okres rozliczeniowy programu. Pozostaję w stałym kontakcie ze spółkami Skarbu Państwa zwłaszcza w kontekście przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio. Obecnie nie ma ryzyka zerwania umów sponsorskich. Otrzymałam zapewnienie, że SSP będą dalej wspierać naszych wybitnych sportowców w walce o medale na światowych arenach" - czytamy. Martwić się też nie trzeba o stypendia. Ci sportowcy, którzy mieli uczestniczyć w zawodach, które miały o nich decydować, będą mieli je przedłużone. 

Minister Sportu dodała też, że zgromadzenia w związkach sportowych odbywać się mają za pomocą środków komunikacji elektronicznej. 

Czytaj też:
Transfery. Arkadiusz Milik łączony z Manchesterem United. Atutem niższa cena
100-120 osób. Takiej grupy wymaga organizacja meczu na szczeblu centralnym w Polsce

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
 • yes Zgłoś komentarz
  Co jakiś czas jest mowa o tym, że Państwo ma w bród pieniędzy ;) Koronawirus i emeryci wszystkiego nie pochłoną.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×