Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Minister Zdrowia ogłosił nowe obostrzenia. Surowe restrykcje dla sportu w dwóch województwach

Koronawirus nie odpuszcza. W warmińsko-mazurskim i pomorskim, do 20 marca, będą obowiązywać duże restrykcje sportowe. W pomorskim restrykcje zostaną jednak wprowadzone dopiero za kilka dni.
Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Niedzielski PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Adam Niedzielski

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia równocześnie ze wzrostem zakażeń rozszerzone zostaną ograniczenia. - Liczba zachorowań wzrosła o 33 procent. Ta tendencja ma charakter stały - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

W warmińsko-mazurskim sytuacja nadal jest bardzo trudna. Dlatego obowiązujące restrykcje przedłużono. Co najmniej do 20 marca zamknięte będą siłownie, baseny, korty tenisowe i inne obiekty infrastruktury sportowej. Możliwe są tylko rozgrywki w profesjonalnym sporcie, oczywiście przy pustych trybunach. 

Drugim województwem, w którym obowiązywać będą surowe zasady dla sportu, to województwo pomorskie. - Zamknięte zostaną baseny, sauny, wszystkie obiekty sportowe - mówi Niedzielski. Nie działać będą siłownie czy korty tenisowe. Jednym słowem wstrzymana zostanie cała infrastruktura sportowa, z wyjątkiem sportu profesjonalnego. Uwaga, w pomorskim zmiany będą obowiązywać jednak dopiero od soboty 13 marca do 20 marca. 

W pozostałych województwach utrzymane zostały dotychczas panujące zasady. Zamknięte będą siłownie, ale można będzie korzystać z basenów i boisk na powietrzu. W całej Polsce kibice nadal nie mogą być na trybunach podczas wydarzeń sportowych. Te obostrzenia będą obowiązywały co najmniej do 28 marca.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 829 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono w województwach: mazowieckim (2910), śląskim (1873), pomorskim (1318) i wielkopolskim (1138). Najmniej z kolei w opolskim (227). Łącznie w naszym kraju na COVID-19 zachorowało 1 766 490 osób.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niecodzienna sytuacja w polu karnym. Przyjrzyj się sędziemuZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • steffen Zgłoś komentarz
  Tu zamkniemy, tam otworzymy, tu zakażemy, tam pozwolimy, tu na tydzień, tam na trzy... albo może na siedem. No jakoś tak ... Ważne że "rząd działa" :D
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×