Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Nowe obostrzenia weszły w życie. Co to oznacza dla sportu?

W całej Polsce obowiązują już nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wprowadzone przez rząd restrykcje dotyczą również świata sportu. Wyjaśniamy, co się zmieniło.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
basen Materiały prasowe / https://www.pexels.com/ / Na zdjęciu: basen.

W ostatnich dniach notowany jest gwałtowny przyrost liczby zakażonych koronawirusem. Z tego powodu rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

Te obowiązywać będą od 20 marca do 9 kwietnia. W tym czasie zawieszozna będzie działalność basenów (wyjątek: baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej).

Oprócz tego zamknięte będą sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie i obiekty sportowe. Z tych ostatnich korzystać mogą jedynie przedstawiciele sportu zawodowego, bez udziału publiczności.

W dalszym ciągu mocno ograniczona jest działalność klubów fitness i siłowni. Te obiekty mogą działać, ale wyłącznie wtedy, gdy posiadają licencję Polskiego Związku Sportowego. Taki sam dokument muszą okazać osoby chcące skorzystać z takich miejsc.

Dopuszczone jest trenowanie na otwartej przestrzeni, pod warunkiem zachowania bezpiecznego dystansu oraz zasłonięcia ust i nosa.

Należy spodziewać się, że na początku kwietnia podjęta zostanie decyzja odnośnie poluzowania bądź dołożenia nowych obostrzeń, w zależności od tego, jak rozwijać się będzie sytuacja związana z pandemią.

Czytaj także:
Koronawirus ponownie uderzył w EBL. Zmiana terminarza play-off!
Przyjęli szczepionkę z Kataru bez namysłu. Tłumaczą swoją decyzję

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tak się bawi rodzina Cristiano RonaldoZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×