Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rekordowe pieniądze na inwestycje sportowe w Polsce. Resort pochwalił się kwotą

Na inwestycje sportowe - m.in. na budowę i modernizację obiektów sportowych - Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przeznaczy największe w historii środki. W 2021 r. będzie to 576 mln złotych, o prawie 50 mln więcej niż przed rokiem.
Michał Fabian
Michał Fabian
Anna Krupka PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Anna Krupka

Kwotę na inwestycje sportowe ujawniła podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Anna Krupka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- W ostatnich sześciu latach środki przeznaczone na inwestycje sportowe wzrosły z 382 mln w 2015 roku do obecnych 576 mln. Nadal będziemy realizowali programy inwestycyjne rozpoczęte w ubiegłych latach, rozpoczniemy też nowe - powiedziała Krupka cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Wciąż można ubiegać się o środki ze wspomnianej puli, ale trzeba się pospieszyć. Przyjmowanie wniosków trwa do 30 marca br.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rajskie wakacje Ewy Brodnickiej

Jak informuje PAP, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu otrzymało w 2020 r. 970 wniosków o dofinansowanie, których wartość opiewała na kwotę 1 mln 312 mln. Rozpoczęła się realizacja 277 inwestycji, trwa budowa lub modernizacja 430 obiektów (zadaszono 12 boisk piłkarskich).

Na co jeszcze przeznaczono środki budżetowe? W ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej "Sportowa Polska" oddano do użytku 13 pełnowymiarowych hal sportowych. Powstały trzy pływalnie w ramach programu "Dolnośląski Delfinek". Remontowane są także niektóre ośrodki piłkarskie "Orlik".

Anna Krupka przedstawiła także plany inwestycyjne ministerstwa związane z Centralnymi Ośrodkami Sportu. W Zakopanem mają zostać zmodernizowane małe skocznie, zaś tor łyżwiarski zostanie zadaszony. Na skoczni "Skalite" w Szczyrku także przewidziano prace modernizacyjne. Jak informuje PAP, duże zmiany czekają Centralny Ośrodek Sportu "Cetniewo" we Władysławowie - do wyburzenia przeznaczono pięć starych internatów. W ich miejsce powstaną nowe obiekty spełniające aktualne wymogi.

Czytaj także: Szymon Ziółkowski: Mogło być gorzej, gdyby ministerstwo trafiło w ręce Ziobry czy Gowina
Czytaj także: Marek Wawrzynowski: Rząd zmarginalizował sport. To strzał w kolano (felieton)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×